05. března 2018

Prohra 2 miliard za noc nebo poker s di Capriem: neuvěřitelný příběh Molly Bloomové

Než přišlo zranění, byla jednou z nejtalentovanějších lyžařek USA. Pak se dala na hvězdné pokerové turnaje, vydělávala miliony dolarů, kamarádila se s Leonardem di Capriem nebo Benem Affleckem a žila v dokonalém luxusu. Pak si ale pro ni přišla FBI a hrozilo jí až 10 let za mřížemi. Přinášíme vám neuvěřitelný příběh Molly Bloomové, který před nedávnem zamířil na plátna kin.

Skoro olympijský start

Protože se máma Molly živila jako instruktorka lyžování a snowboardingu, osud pro dceru byl předurčený. A dotáhla to daleko: v jedné chvíli byla Molly dokonce třetí nejlepší lyžařkou v Severní Americe. Při kvalifikačním závodu na olympiádu ale přišel děsivý pád a se sportovní kariérou byl ve vteřině konec.

Po rekonvalescenci se Molly odstěhovala do Los Angeles a přivydělávala jako servírka. Ve slavném nočním klubu The Viper Room dostala od jednoho z majitelů Darina Feinsteina nabídku, jestli by mu nepomohla s organizací pokerového turnaje. Molly nadšeně souhlasila a dobře udělala: hned z prvního turnaje si odnesla královské spropitné 3 000 dolarů (asi 61 000 korun).

2 miliardy prohrané za jediný večer 

Kdyby nebyl šéf Molly Darin Feinstein náladový bručoun, jejich společné putování světem velkých pokerových turnajů by nejspíš trvalo navěky. Feinstein dal ale jednoho krásného dne pomocné organizátorce padáka. Místo breku z výpovědi ovšem Molly udělala to, co každá správná podnikavá dívka. Využila získaných kontaktů a začala pokerové turnaje pořádat na sebe. 

Hvězdné celebrity, s nimiž se dřív seznámila, odešly s ní, a tak se na jejích turnajích začala objevovat jména jako Leonardo di Caprio, Ben Affleck, Matt Damon, Macaulay Culkin nebo tenista Pete Sampres. A hrálo se ve velkém.

Když Molly začínala, počáteční vklad do hry činil 10 000 dolarů (203 tisíc korun), postupně ale vyšplhal na 25 000 dolarů (508 tisíc korun). Pro magazín Vanity Fair Molly zavzpomínala, že největší prohrou, jíž byla svědkem, bylo úctyhodných 100 milionů dolarů za jedinou noc (víc než 2 miliardy korun).

Ruská spojka 

Jistě si říkáte, že tohle období muselo být pro Molly zlatým dolem, bohužel se ale pletete. Její záliba v drogách ji stála tisíce dolarů, ve velkém navíc půjčovala lidem, co své dluhy často neplatili. A pak tu byli ruští gangsteři. Ti si totiž její turnaje oblíbili nejen díky přítomným celebritám, hlavně ale pro snadný způsob, jak vyprat peníze z nelegálního podnikání.

Právě tahle kratochvíle nakonec způsobila, že si pro Molly spolu s dalšími 33 osobami přišla v dubnu 2013 FBI. Bloomové hrozilo mnohaleté vězení i tučné pokuty, protože ale byla na pokraji bankrotu, výměnou za nižší trest se nakonec ke svým činům doznala. Dostala pouze roční podmínku, pokutu 1 000 dolarů a 200 hodin obecně prospěšných prací. 

Rodina je základ státu

Z velkého maléru, do něhož Molly spadla, jí opět pomohla rodina, konkrétně matka. Hypotékou na dům zaplatila honorář právníka a bývalá Pokerová princezna, jak se jí přezdívalo, se s čistým štítem mohla vrátit do rodného Colorada. Tam napsala knihu Velká hra, jež byla nyní zfilmována (a je také nominována na Oscara za scénář), a z honoráře pak zaplatila dluh své matce.

A co dělá Molly dneska? Velkou část svého dne věnuje józe a meditacím a začala se také zajímat o pomoc ženám, co by rády podnikaly. Jak stojí na jejím Facebooku: „10 let jsem se starala o hřiště pro mocné muže. Teď chci otevřít klub pro schopné ženy s kuráží, protože je na čase, aby tu i ony zanechaly nesmazatelnou stopu.“ 

Už jste viděli film Velká hra? Jak se vám líbil? Podělte se s námi, jak se vám snímek líbil, našem Facebooku na tomto odkazu.

Podívejte se na trailer k filmu Velká hra.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články