28. února 2018

Číňan si omylem myslel, že vyhrál v loterii. Na oslavě propil všechny úspory

Jak by vám si bylo, kdybyste si nejdřív mysleli, že jste díky loterii pohádkově zbohatli, a pak zjistili, že to byl omyl? O svých pocitech by mohl vyprávět jistý Číňan, který se radoval, že vyhrál víc než 16 milionů korun. Druhý den ale zjistil, že mu loterie přinesla jen necelé 2 tisíce, to ale až poté, co propil veškeré svoje úspory.

Osmadvacetiletý Liu z provincie Fu-ťien je už dlouhá léta vášnivým hráčem a fanouškem všemožných loterií. Ke svému koníčku navíc přistupuje zodpovědně a než vsadí, hledá si veškeré dostupné informace a statistiky, jak se výhře co nejvíc přiblížit.

Stejnou taktiku zvolil, když podával osudový tiket s pečlivě vybranými čísly. Když poté proběhlo losování, svému štěstí i tak nemohl zpočátku uvěřit. Vyhrál totiž první pořadí s jackpotem ve výši 5 milionů juanů (asi 16,37 milionů korun). 

Liu na nic nečekal a hned ten večer oslavoval tak bujaře, až propil veškeré svoje úspory. Za jednu noc se mu spolu s přáteli podařilo propít 5 tisíc juanů (víc než 16 tisíc korun) a k tomu přečerpal svoji kreditní kartu o další 3 tisíce juanů (bezmála 10 tisíc). 

Druhý den ráno ale zjistil, že jeho pohádkové zbohatnutí byl omyl, uhodl totiž o jedno číslo méně a výhra tak místo 5 milionů juanů byla pouhých 500 juanů (1 637 korun).  

Zpráva o své chybě ho naprosto zdrtila: „Když jsem to zjistil, došlo mi, že jsem ztratil veškerou svoji čest i jakoukoliv vidinu budoucnosti,” prohlásil Liu. A začal pomýšlet na sebevraždu. Způsob dobrovolného odchodu ze světa ale naštěstí konzultoval se svojí přítelkyní, která okamžitě zburcovala policii. Ta ho pak vzala do ochranné vazby, kde mu sebevraždu rozmluvila.  

Nyní se Liu se svojí chybou pomalu vyrovnává a začíná znovu šetřit, aby svoji milou, jež mu zachránila život, mohl požádat o ruku coby zajištěný mladý muž. 

Liu měl zkrátka trochu smůlu, ne ale tolik, jako jiný obyvatel Číny Zhao Liquin, jenž kvůli loterii sedí na doživotí ve vězení. Přečtěte si jeho příběh na tomto odkazu.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články