08. února 2018

Účtenkovka od března přestane donášet na malé živnostníky

Rozhodnutí Ústavního soudu v souvislosti s EET má dopad i na účtenkovou loterii. Už brzy totiž nebudeme muset při registraci nákupů zadávat DIČ obchodníka, což dříve celou řadu z nás od loterie Ministerstva financí odrazovalo. Změna začne platit 1. března.

Dříve jsme Účtenkovku nehráli hlavně proto, že bychom kvůli účasti v loterii museli ministerstvu sdělovat citlivé údaje o obchodnících, což se nám příčilo. Jak se na konci loňského roku ukázalo, stejný pohled na to měl i Ústavní soud. Když totiž rozhodoval o EET, s platností od 28. února 2018 zrušil některé její části. Obchodníci nově nebudou muset uvádět na účtence své DIČ nebo přestanou být povinni evidovat platby kartou - ty jsou totiž zaznamenávány už bankovními domy.

DIČ je zároveň jeden z údajů, jež je nutný zadat při registraci nákupu do účtenkové loterie. Nejen, že tak od začátku března nebudeme muset donášet na drobné podnikatele, navíc se ale registrace nákupů o něco zrychlí.

DIČ byl dříve pro Ministerstvo financí hlavním identifikátorem pravidla Účtenkovky, kdy v jednom dni smíme registrovat pouze jeden nákup od jednoho obchodníka. Nová úprava technického řešení loterie, jíž má na starosti společnost IBM, umožní kontrolu účtenky přímo v systému. 

V rámci chystaných úprav by měla také do aplikace přibýt tolik slibovaná čtečka QR kódů, možnosti oprav v hráčském účtu i v samotných účtenkách anebo analýza, jež by Účtenkovku zpřístupnila nevidomým. S novými úpravami se tak účet MF za loterii blíží k 90 milionům korun.

Jak se na změny v Účtenkovce po rozhodnutí Ústavnímu soudu díváte vy? Jsou pro vás impulsem, že byste loterii začali hrát i vy nebo ji už hrajete anebo vás projekt bývalého ministra financí Babiše vůbec nezajímá? My o hraní Účtenkovky vážně uvažujeme, protože i když v ní nejsou tak fantastické výhry jako třeba ve Sportce, naše hráčská srdce si prostě nemůžou pomoct. Pojďte s námi o Účtenkovce diskutovat na našem Facebooku!

Autor fotografie: Aman jha, Pexels

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články