23. ledna 2018

7 neuvěřitelných náhod, které se v loteriích opravdu staly

Těchto 7 neskutečných příběhů se opravdu stalo, my vám ale i tak garantujeme, že jim jde uvěřit jen stěží.

1. Teroristům navzdory

Teroristický útok na newyorská Dvojčata z 11. září 2001 dozajista zcela změnil naše vnímání světa. Hlavně proto, že byl první tak obřího rozsahu, který nebyl namířený na cíle na Blízkém východě, ale na svět, ve kterém jsme se až do té doby cítili zcela bezpečně. V anglicky mluvících zemích neřeknou 11. září jinak než 9-1-1, kdy staví číslo měsíce před samotným dnem.

Přesně rok poté, 11. září 2002 byla v jedné z newyorských loterií tažena kombinace 9-1-1. Nutno dodat, že se dvakrát denně losují čísla od 1 do 999. Pravděpodobnost, že padne zrovna 911, je poměrně vysoká. Je to 1 : 500.

Připomínka 11. září pak přišla i na desetileté výročí teroristického útoku. V roce 2011 se běžel dostihový závod v newyorském Belmont Parku s tím, že se na prvních třech příčkách umístili koně s číslicemi 9, 1 a 1.

2. Obamova smlouva s ďáblem

Barack Obama vyhrál 4. listopadu 2008 prezidentské volby v USA, a to hlavně díky podpoře voličů ve svém domovském státě Illinois. Následující den byla v tamní loterii, kde se vybírají 3 čísla, tažena kombinace 6-6-6.

3. Vysněná výhra

V roce 2006 si Kanaďanka Marry Wollens z Toronta zakoupila hned 2 loterijní tikety, na kterých vybrala stejná čísla. Už za krátkou dobu se ukázalo, že čísla jsou opravdu šťastná - Mary si díky nim odnesla celkem 16 milionů kanadských dolarů (víc než 270 milionů korun).

Jak čísla vybírala? Podle snu, který měla noc předtím: „Zdálo se mi o číslech, tak jsem si je hned po probuzení napsala, a pak vsadila,” sdělila deníku Toronto Sun.

4. Loterie místo křišťálové koule

Rok 2001 nebyl pro obyvatele New Yorku úplně šťastný. Když 12. listopadu z letiště Johna F. Kennedyho vzlétal Airbus American Airlines pod označením Let 587, všech 251 cestujících na palubě a 9 členů posádky se připravovalo na dlouhý let, který je dělil od sluníčka v Dominikánské republice. Už pár minut po startu se ale Airbus zřítil, a to přímo do newyorské čtvrti Queens. Tam usmrtil dalších 5 chodců. Byla to druhá nejtragičtější letecká havárie v New Yorku.

A jakou roli v tom hraje loterie? V sousedním státě New Jersey bylo ten den ve večerní loterii vylosováno číslo 5-8-7, stejné jako označení tragického letu.

A nejvíc zarážející je losování ten samý den v poledne před nehodou: taženy totiž byly ty samé 3 číslice, jen v lehce obměněném pořadí: 5-7-8.

5. Nejdřív skoro zemřel. Pak vyhrál miliony

Australský řidič kamionů Bill Morgan měl v roce 1999 dopravní nehodu, při které málem zemřel. Než mu záchranáři dokázali opět obnovit srdeční funkce, uběhlo dlouhých 14 minut. Asi rok po nehodě si koupil stírací los, na který vyhrál automobil v hodnotě 489 tisíc korun.

Jeho příběh vzbudil zvědavost, a tak si ho krátce nato pozvali do místní televize. Vedle rozhovoru měl v přenosu předvádět, jak los stíral. Jaké bylo ale překvapení všech, když si Bill Morgan přímo před kamerami setřel na novém losu výhru v hodnotě asi 4,89 milionů korun.

6. Powerballový jackpot

V roce 2005 uhádlo druhé pořadí v americké nejpopulárnější loterii Powerball neuvěřitelných 110 hráčů. Mezi sebe si rozdělili 19 milionů dolarů (asi 403 milionů). Organizátoři loterie začali hráče okamžitě podezírat z podvodu, 110 výherců druhého pořadí je totiž tak vysoké číslo, že je to statisticky téměř nemožné.

Nakonec se ale ukázalo, že nemají výherci s nekalými praktikami nic společného. Všichni hráči si totiž krátkou dobu před slosováním rozbalili čínské koláčky štěstí. Místo citátu tu tentokrát byla kombinace čísel, kterou si vsadili a která byla shodou okolností tažena.

7. Čínská náhoda, které neuvěříte 

A na závěr je tu jedna náhoda, které lze opravdu těžko uvěřit. V roce 2009 získali dva čínští výherci cenu v prvním pořadí, která činila 5 milion juanů (asi 16,3 milionů Kč). Navzájem se neznali a od sebe je dělila vzdálenost mnoha tisíc kilometrů. Výherní kombinaci si ale vsadili v úplně stejnou sekundu, tedy  26. dubna 2009 v čase 10:17:12. 

Že už je to dost náhod? Čtěte dál! Následně se totiž ukázalo, že jsou oba stejně vysocí, váží úplně stejně a navíc mají i stejnou krevní skupinu.

Foto: Max Felner

-ml-

 

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 1 760 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 75 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 11 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články