Manželé Weirovi drželi loterijní rekord až do letošního října

28. listopadu 2019

Loterijní výherci odhalují svoji totožnost. Bláznovství nebo rozumný krok?

Loterijní milionáři, respektive miliardáři se rozpovídali o tom, proč odhalili svoji totožnost. Nebylo by rozumnější zůstat v anonymitě?

Slovenka Lenka Thompson vyhrála v loterii přes 3 miliardy a média jsou toho plná. V článcích najdete jména jejích dětí, fotky domu, a dokonce i informace o tom, kde bydlí a pracují její příbuzní ze Slovenska. Není nebezpečné takto zveřejňovat svou identitu? Provozovatel loterie přeci umožňuje převzít výhru ve vší anonymitě, tak proč mnoho lidí vyjde před novináře s obřím šekem, který odhaluje jejich jména i výši výhry? Odpovědi několika výherců vás možná přesvědčí o tom, že zveřejnění identity není tak pošetilé, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Proč výherci odhalují svoji identitu?

Manželé Weirovi z Anglie, kteří s výhrou 161 milionů liber (téměř 5 miliard) dlouho drželi britský rekord, se původně snažili vše držet pod pokličkou, ovšem brzy se ukázalo, že to není možné. Tak velkou částku prostě nezatajíte. „Nemohli bychom si to pořádně užít, kdybychom museli lhát našim nejbližším,“ vysvětlila Christine Weir. Potvrdila to i výherkyně mnohem nižší částky – 1 milionu liber – jménem Julie Jeffrey. „I kdybych o výhře řekla jen jednomu člověku, zpráva se rychle rozšíří,“ řekla novinářům.

Do hry ale vstupují i jiné důvody. Jaký smysl má vyhrát balík peněz a nesmět ho utrácet v obavách, že si toho okolí všimne? A samozřejmě existují i výherci, kteří pozornost vítají a užívají si ji plnými doušky. Z některých se staly doslova celebrity. Jedna z nejmladších výherkyň historie svými eskapádami pravidelně plnila stránky britského bulváru. Někdejší popelář, který vyhrál a velmi rychle utratil majlant, se také v novinách objevoval často. Nakonec si jej všiml i gang z Liverpoolu, který muže vydíral a vyhrožoval mu likvidací rodiny.

Pokud nebydlíte na maloměstě, nikdo si vás nevšimne

Mluvčí společnosti, která provozuje britskou Národní loterii, ale uklidňuje tvrzením, že pokud výherce žije ve velkém městě, tak se nemusí bát, že by jej na ulici poznávali lidé. To se stává jen v malých obcích a u výherců, kteří svými činy provokují bulvární novináře.

V některých zemích – a patří mezi ně i Česko – nebývá zvykem, že by výherci odhalovali svou totožnost. O českém loterijním rekordmanovi se například ví jen tolik, že pochází z Pardubicka a že si pro výhru dojel vlakem.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články