Štastní manželé Thompsonovi

26. listopadu 2019

Slovensko má novou miliardářku! Paní Lenka vyhrála jackpot v anglické loterii

Devátá nejvyšší výhra v historii anglické loterie putuje na účet paní Lenky, která pochází ze Slovenska, a jejího manžela Steva. Jak s penězi naloží a co na výhru říkají lidé v jejím rodišti?

Je na čase přepsat žebříček nejbohatších Slováků! Náš nejbližší východní soused má totiž jednu čerstvou miliardářku. Stala se jí ze dne na den Lenka Thompson a to díky výhře jackpotu ve výši 105 milionů liber v anglické loterii EuroMillions. Podle magazínu Forbes se díky výhře zařadila na 24. místo žebříčku nejbohatších Slováků, hned za zakladatele slovenské sázkové kanceláře Niké.

Slovenka v Anglii

Paní Thompson se o výhru dělí se svým manželem Stevem, který je Angličan. To vysvětluje, proč Slovenka hrála zrovna britskou loterii. V anglickém městečku Selsey žije již 17 let a na Slovensko už pouze jezdí na návštěvy za svou rodinou. Díky výhře v přepočtu 3,1 miliardy korun nejenže bude moci navštěvovat své příbuzné na Slovensku častěji, ale bude si moci dopřávat i dovolené v jiných, exotičtějších krajích. Bratr paní Thompson, který žije v obci Raková na Slovensku, před britskými novináři vtipkoval, že Lenka by si za výhru mohla klidně koupit celou vesnici.

Thompsonovi mají ovšem poněkud jiné plány. V první řadě chtějí investovat do většího domu, aby každé z jejich dětí mělo vlastní pokoj. To bylo ostatně i přáním nejstaršího syna. Osmiletá dcera si řekla o růžový iPhone a desetiletý syn touží po voze značky Tesla. Za jmění, které Thompsonovi vyhráli, by si takových vozů mohli pořídit skoro tři tisíce.

Dál budou chodit do práce

Ze Selsey každopádně Thompsonovi odcházet nehodlají. Jsou tady doma. Naopak by rádi využili část peněz k podpoře místní komunity. Navíc, pan Thompson tu má ještě nějaké pracovní závazky. „Kdybychom nevyhráli, tak bych veškeré zakázky stihl dokončit před Vánoci,“ svěřil se 42letý stavař novinářům. „Jakmile se vzpamatuju z toho šoku, tak se k práci vrátím. Nejsem ten typ, co by jen seděl doma,“ dodal. Jeho manželka se o svých plánech nerozpovídala, ale také by ráda pracovala. Dosud byla zaměstnána jako prodavačka v místním obchůdku. Mimochodem, výherní sázenka pochází z trafiky, která s obchodem sousedí.

Více než třímiliardová suma překonala nejen slovenské, ale i československé loterijní rekordy. České prvenství drží anonymní výherce z Pardubicka, který si v roce 2015 díky Eurojackpotu přišel skoro na 2,5 miliardy. Druhá nejvyšší výhra činí 1,4 miliardy a opět za ní může Eurojackpot. Ta je dokonce z letoška.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články