Stírací los přinesl Ronniemu Fosterovi jmění. Vyhrál v den, kdy šel na poslední chemoterapii

06. listopadu 2019

Muž si koupil los cestou na poslední chemoterapii. Konečně se něj usmálo štěstí

Poté, co Ronniemu Fosterovi diagnostikovali rakovinu tlustého střeva, moc důvodů k radosti neměl. Nakonec se na něj ale přeci jen usmálo štěstí. V den, kdy měl ukončit léčbu, si koupil stírací los a vyhrál jackpot.

Někteří lidé si kupují stírací losy pravidelně, jiní si los pořídí příležitostně. Třeba při návštěvě pošty nebo když mají pocit, že je jim zrovna štěstěna nakloněná. Poslední jmenovaný scénář dokonale sedí na Ronnieho Fostera ze Severní Karolíny, který se stavil pro stírací los během cesty na poslední chemoterapii.

Dvě šťastné události v jeden den

Pan Foster dlouho bojoval s rakovinou tlustého střeva a léčba se blížila ke zdárnému konci. Kdy jindy zkusit štěstí, když ne dnes? Cestou do nemocnice se tak zastavil ve večerce a koupil si stírací los za jeden dolar. Výhra ve výši pěti dolarů, kterou pod stírací vrstvou našel, jej ale zklamala. Koupil si proto dva další losy a tentokrát vybral dražší – jeden los za pět dolarů.

Dobře udělal, protože jeden z losů byl výherní. Muž získal jackpot ve výši 200 tisíc dolarů. „Viděl jsem všechny ty nuly a úplně jsem ztuhnul. Nemohl jsem tomu uvěřit, tak jsem los nechal zkontrolovat u přepážky,“ vzpomíná výherce. „Když mi řekli, ať zajdu do sídla loterijní společnosti, začal jsem třást,“ pokračuje.

Výhra půjde na léčbu

Po zaplacení daně se částka „smrskla“ na 141 tisíc dolarů, což je podle aktuálního kurzu zhruba 3,3 milionu korun. O tom, co udělá s výhrou, je předem rozhodnuto. Část peněz půjde na pokrytí nákladů spojených s léčbou, která již trvá jedenáct měsíců. „Mám sice dobré zdravotní pojištění, ale nějaké peníze to přesto stát bude. Výhra mi situaci dost ulehčí,“ prozradil výherce novinářům. Také by si rád koupil nové auto a jestli něco zbyde, pořídí si ještě sekačku na trávu.

Podobných případů, kdy se neštěstí, jakým je v tomto případě nemoc, obrátilo ve štěstí, jsme popisovali celou řadu. Můžeme připomenout třeba Billa Pendergasta z Kanady, který štěstěnu otestoval poté, co mu vyhořel dům. Vyhrál milion dolarů.

Autor fototky: Andrew Malone

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články