Ospalé městečko je sídlem 50 milionářů

31. října 2019

Ve finském městečku přibylo 50 milionářů. Díky Eurojackpotu

Systémové sázení zvyšuje šanci na výhru. Lidé proto zakládají sázkařské syndikáty, přes které sázejí dražší tikety. Jeden takový teď skupince Finů přinesl výhru skoro 2,5 miliardy.

Finské městečko Siilinjärvi na první pohled nepůsobí jako exkluzivní lokalita, kde se to jen hemží boháči. Místo opulentních vil tu mají „jen“ krásnou přírodu, prastarý kostelík a nenápadný obchod s potravinami. Přesto zde žije přinejmenším 50 milionářů.

Klub sázkařů

Nedávný příliv boháčů mají na svědomí do jisté míry právě potraviny K-Supermarkt, které slouží jako prodejní místo mezinárodní loterie Eurojackpot. Majitel obchodu zároveň provozuje jakýsi hráčský syndikát, a zákazníci si tak kromě individuálních sázek mohou koupit také podíl na systémové sázce. To znamená, že namísto klasické kombinace pěti a dvou čísel (v prvním a v druhém osudí) mohou zvolit až deset čísel v každém osudí. Tím výrazně navyšují šanci na výhru, zároveň ale s každým číslem roste i cena sázenky. Syndikát hráčů z K-Supermarktu si vsadil tiket v hodnotě 500 eur, to znamená, že každý z 50 hráčů investoval do tiketu přesně 10 euro.

Jejich výhru lze považovat za rekordní. Loterie Eurojackpot je sice zastropena částkou 90 milionů eur, ovšem Finové získali kromě jackpotu také několik nižších výher. Celkem obdrželi skoro 92 milionů eur, tedy 2,4 miliardy korun. Po rozdělení na 50 rovných dílů dostane každý z výherců v přepočtu 47 milionů korun.

Český rekord

Eurojackpot se hraje od roku 2012, přičemž hry se účastní lidé ze 18 zemí Evropy. Jedna z nejvyšších výher v historii padla v Česku. V roce 2015 vyhrál jackpot šťastlivec z Pardubického kraje. Další velká částka, zhruba 1,4 miliardy korun zase putovala do Česka letos v červnu.

Pokud byste chtěli zkusit vsadit systémovou částku, přichystali jsme pro vás návod – najdete jej zde. Systémovou sázku lze podat nejen v Eurojackpotu, ale i třeba ve Sportce, a to klidně online nebo přes mobilní aplikaci Sazky. Ostatně i v Česku známe případy, kdy se na systémovou sázku vyhrávalo. Nejznámější je případ sázkaře, jenž si vsadil tiket Sportky za 80 tisíc, a vyhrál téměř 60 milionů.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 2 294 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 279 700 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články