První sázenka byla výherní

26. října 2019

V 19 letech rentiérem. Mladý táta vyhrál hned na první los

V anglické obdobě Rentiéra se štěstí usmálo na teprve devatenáctiletého Sama Lawtona. Už první tiket, který si kdy vsadil, byl výherní. Po dobu jednoho roku bude pobírat tučnou rentu.

Sam Lawton z Velké Británie začal o loterii uvažovat teprve poté, co se ze zpráv dozvěděl o výhře jistého Deana Weymese ve hře Set for Life. Jedná se o loterii, kde můžete vyhrát rentu až 10 tisíc liber měsíčně na dobu 30 let. Podobně jako třeba v Rentiérovi, i když v případě české hry se výhra skrývá pod stíratelnou vrstvou losu.

První tiket a hned výhra

Sam pracuje jako datový analytik, a tak místo toho, aby si zašel vsadit do trafiky, raději si stáhnul mobilní aplikaci britské Národní loterie a vyplnil sázenku elektronicky. Když se po hodině a půl lelkování, co by si za výhru pořídil, rozhodl zkontrolovat sázenku, nevěřil vlastním očím. Stal se rentiérem.

Po dobu jednoho roku mu bude na účet každý měsíc chodit 10 tisíc liber. Jinými slovy, devatenáctiletý mladík bude „vydělávat“ více než špičkoví manažeři. Na rozdíl od nich ale nemusí ani hnout brvou. 10 tisíc liber je zhruba 296 tisíc korun. Pro srovnání, průměrná mzda ve Velké Británii je 74 tisíc hrubého. Za rok tedy obdrží zhruba 3,5 milionu korun.

A za co všechny ty peníze utratí? V první řadě se chce podívat na New Yorku. Poté ale, jak říká, investuje peníze do své rodiny. Sam se už jako teenager stihl stát otcem, se svou přítelkyni Connie vychovávají ročního syna. Na předních příčkách seznamu priorit je tak dům a rodinný vůz. Nejprve si ale musí zařídit řidičský průkaz. „Ještě mě čekají zkoušky, ale rodina auto potřebuje. Nejspíš to bude BMW řady 1,“ rozpovídal se o svých plánech.

Teenageři a loterie

Anglická loterie pamatuje už i mladší výherce, než je Sam Lawton. Sedmnáctiletá výherkyně Jane Park plní pravidelně stránky britského bulváru. Psalo se o ní díky četným plastikám, divokým jízdám pod vlivem alkoholu nebo originálnímu konkurzu na přítele. Callie Rogers dokonce vyhrála jackpot už v šestnácti a nutno říct, že s penězi zacházela velmi nedospěle. Miliony z výhry se rozplynuly v kokainu, plastikách a značkovém oblečení. Snad bude Sam Lawton rozumnější.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 2 294 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 279 700 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články