Muž z Austrálii vyhrál hned dvakrát na jeden tiket

25. října 2019

Omylem k milionům. Sázející si nedopatřením zvýšil výhru v loterii

Často stojí za tučnou výhrou náhoda, jindy sehraje svou roli i strategie. Výherce 21 milionů mluví o obojím. Čísla na sázence vybral takticky, ale výhru si zvýšil omylem.

Celý život hrál loterii bez větších úspěchů, pak ho ale napadlo změnit taktiku a dostavil se úspěch. Vyhrál a dokonce dvakrát. Řeč je muži z předměstí australského Sydney, jemuž se povedlo trefit výherní čísla ve slosování australské loterie Monday & Wednesday Lotto. Muž si přál zůstat v anonymitě, takže o něm víme jen tolik, že má rodinu a že se stal milionářem. Vyhrál 1 333 333 australských dolarů. Po přepočtu na české koruny se dostáváme k částce 21 milionů.

Za jeho úspěch může do jisté míry omyl. Výherní čísla 9, 2, 19, 17, 36 a 22 totiž nedopatřením vyplnil na sázence dvakrát. Tato výherní kombinace se objevila hned na pěti tiketech, ovšem pouze jenom na jednom z těchto tiketů byla vyplněna ve dvou sloupcích. Šťastný majitel tak získá největší podíl z jackpotu.

Zdvojení výhry je tedy dílem náhody, ovšem za výběrem čísel je promyšlená strategie. „Loterii hraju už dlouho. Doteď jsem sázel jen náhodné kombinace. Pak mě ale napadlo, podívat se, jaká čísla vyhrávají nejčastěji a jaká padají nejméně často. Ty jsem pak nakombinoval,“ popsal výherce svoji taktiku. Statistiku nejčastěji tažených čísel nabízí i Sazka, takže se můžete inspirovat. Není to vůbec špatný tip. Další rady, jak zvýšit šanci na výhru v loterii, jsme shrnuli zde.

Ale zpátky k australskému milionáři. Jaké plány má se svým nově nabytým jměním? „Peníze jsou v podstatě předem utracené. Ale moudře, to vás mohu ujistit. V první řadě chci splatit hypotéku a finančně pomoci dětem,“ prozradil výherce novinářům. A na závěr doplnil i radu: „Nemůžete vyhrát, pokud si nevsadíte.“

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 2 294 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 279 700 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články