Jeannine už se fotí s podobným šekem potřetí

17. října 2019

Jeden jackpot nestačí. Žena z Kanady už vyhrála potřetí

Jaká je šance, že vyhrajete v loterii jackpot hned třikrát? Asi taková, jako že do vás třikrát uhodí blesk. Jedné Kanaďance se to přesto podařilo.

„Šance, že vyhrajete jackpot, je zhruba stejná, jako že do vás uhodí blesk.“ Tuto nebo podobnou větu slyšel někdy snad každý. Zejména v článcích o loteriích se vyskytuje často, mnohdy slouží jako zpestření „nudné statistiky“.

Několikanásobní výherci loterie

Šance na výhru jackpotu skutečně nebývá velká, přesto jsou lidé, kterým se to poštěstilo dokonce opakovaně. Mezi těmi nejúspěšnějšími byste našli třeba odbornici na statistiku nebo matematika, jenž vyhrál jackpot celkem čtrnáctkrát. Někdy ale může za vícenásobnou výhru prostě štěstí.

To je i případ výherkyně kanadské loterie, do níž uhodil příslovečný blesk už potřetí. Ze sídla provozovatele quebecké loterie si koncem září odnesla šek na 25 tisíc kanadských dolarů, což je zhruba 440 tisíc korun. Stejnou částku vyhrála ve stejné hře už před dvěma lety. Sumu, kterou získala za svou úplně první výhru, loterijní společnost bohužel neupřesnila. Jen potvrdila, že jde o trojnásobnou výherkyni jackpotu.

Tiket žena vsadila na bowlingu ve městě Saint-Constant ve francouzské části Kanady. Za tiket zaplatila pouhý dolar. Firma, která bowlingovou dráhu provozuje, se může z výhry radovat rovněž, čeká ji totiž finanční bonus od loterijní společnosti.

Na počtu nul záleží

I když určitě nedostane tolik co prodejce, jenž pátek 13. září zadal do systému výherní sázenku loterie Québec Max. Sázející vyhrál jackpot ve výši jednoho milionu kanadských dolarů, což je zhruba 17,5 milionu korun. Vtipné je, že když si výherce nechával sázenku zkontrolovat u terminálu, zprvu si myslel, že vyhrál jen tisícovku. Teprve když mu obsluha terminálu řekla, ať si pozorně zkontroluje částku na displeji, tak si uvědomil, že si domů odnese milionový jackpot. Jmění prý investuje do renovace domu, nákupu nového auta a také se vydá na lodi do nějaké exotické destinace.

Výherci gratulujeme a nabízíme pár rad, jak se z nově nabytého jmění nezbláznit, a pro ty z vás, kdo na svou velkou výhru ještě čekáte, máme tipy, s jejichž pomocí zvýšíte svou šanci na úspěch.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články