11. října 2019

Výherkyně loterie prodala vlastní dceru. Pak to zkusila i se svým vnukem.

Patty Bigpee je horkou kandidátkou na cenu za nejhorší babičku na světě. Ani výhra v jackpotu ji nezabránila v obchodování s lidským životem. Přečtěte si, co ji k tomu vedlo, a jak to s ní nakonec dopadlo.

V roce 2008 vyhrála Patty Bigpee jeden milion dolarů. Není známo, jak s ním naložila, nicméně za chvíli byla na mizině. Jako východisko z finančních problémů ji napadlo, že prodá svého osmitýdenního vnuka.

Babička s bohatou kriminální historií

Není to přitom poprvé, kdy se Patty dostala do křížku se zákonem. V 90. letech byla přistižena při padělání šeků a krátce na to strávila několik let za mřížemi za ozbrojenou loupež.

Poté, co se na ni obrátilo štěstí v podobě tučného jackpotu, odcestovala na Floridu. Zde obnovila vztah s 22letou dcerou Stephanie, která právě porodila syna. Stejně jako Patty se i Stephanie postupem času dostala do nepříznivé finanční situace a potřebovala peníze. Společně se tak rozhodly pro neobvyklé řešení - prodat novorozence.

O ceně vnuka byla ochotná smlouvat

Kupcem dítěte přitom neměl být nikdo jiný než druhá dcera Patty, Danielle. Tu Patty oslovila na Facebooku a údajně jí navrhla, zdali nechce chlapečka adoptovat. Smyšleným důvodem mělo být, že si Stephanie ani Patty nemohou dovolit se o něj starat.

Adopce měla jediný zádrhel, a to, že Patty požadovala za dítě značný obnos peněz. Nejdříve Danielle nabídla, že si ho může „koupit“ za 75 tisíc dolarů (asi 1,7 milionu korun), poté cenu snížila na 30 tisíc (přibližně 700 tisíc korun).

Spolupachatelka Stephanie si přitom celou dobu myslela, že chlapce prodají "jen" za 10 tisíc dolarů. Neměla tušení, že Patty chce oklamat i ji a nechat si lví podíl jen pro sebe.

Podruhé už ji to neprošlo

Jakmile se Danielle dozvěděla o požadované částce, ihned pochopila, co má Patty v plánu. Kontaktovala proto policii a předstírala, že nabídku na prodej dítěte přijímá. Díky tomu mohla být Patty zatčena rovnou při činu, jak se snaží vyměnit svého vnuka za úplatu. Případ byl natolik závažný, že ji policie poslala bez okolků za mříže.

Zachráněné nemluvně putovalo nejdřív k pěstounům, pak se ho přece jen ujala teta Danielle. V té době již měla vlastní rodinu, ale malého chlapce přijala s láskou.

Chvíli po této hrůzné události se přiznala, že když byla ještě dítě, prodala Patty náhradním rodičům i ji. Smutnou vzpomínku si Danielle chtěla nechat pro sebe, ale když se Patty pokusila provést neodpustitelný čin znovu, rozhodla se jít s pravdou ven.

Zdroj: Daily Mail, Dotyk, ABC news

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 2 294 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 279 700 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články