Vyhrál miliony v loterii, přesto žije skromně

27. září 2019

Žije jako chuďas, i když má na kontě miliony. Víme, proč si neužívá luxus

Rodině 65letého traktoristy je štěstěna nakloněna. Sám má na kontě dva milionové stírací losy a jeho syn vyhrál další miliony v loterii. Přesto se nehodlá odstěhovat z přívěsu, ve kterém žije už 40 let.

Říká se, že peníze člověka změní. U Bobbyho Stuarta z amerického státu Maine to tedy rozhodně neplatí. Během čtyř měsíců vyhrál hned dvakrát balík peněz, a přesto 65letý traktorista stále chodí do práce a žije v obytném přívěsu. „Nic se pro mě nezměnilo. Pořád dělám to samé,“ odpověděl novinářům, když zjišťovali, jak naložil s výhrou. Tedy, s výhrami.

Dva výherní losy za čtyři měsíce

Před čtyřmi měsíci si na losu sestřel jackpot ve výši jednoho milionu dolarů. Nedávno pak přidal na své konto stejným způsobem sto tisíc dolarů. To je dohromady skoro přesně 26 milionů korun. Dost na to, aby vyměnil dům na kolečkách za přepychovou vilu – a ještě by mu zbylo.

Nakonec se ukázalo, že si přeci jen koupil něco nového. „Dal jsem v přívěsu vyměnit okna,“ rozpovídal se o svém domově, kde žije již přes 40 let. Také si dopřává luxusnější večeře. Namísto obvyklého hamburgeru nebo hotdogu si v místním bistru občas koupí humří sendvič. Většinu peněz z výhry rozdělil mezi své tři děti. Rodině Stuartových je štěstěna nakloněna dlouhodobě. Bobbyho syn v minulosti už také vyhrál. Tentokrát 250 tisíc dolarů (zhruba 6 milionů korun) v loterii.

Lidé z Bobbyho okolí jej neustále bombardují otázkami, proč se nepřestěhoval, když je teď milionářem. Rodinu však svým rozhodnutím zůstat ve starém přívěsu nepřekvapil. Bobby vyrostl na farmě a chudé poměry jej naučily skromnosti. Od mala je také zvyklý pracovat, což vysvětluje, proč si pro výhru nezajel hned. Do sídla loterijní společnosti se vydal až po týdnu, protože musel chodit do práce.

Pravděpodobnost výhry u stíracích losů je vysoká

Mimochodem, stírací losy si „milionář z přívěsu“ chce kupovat i nadále. Je to pro něj především koníček. A kdo ví, třeba se na něj štěstí usměje i do třetice. Ostatně minulý týden si pár stírací losů koupil u benzinky a na jednom z nich vyhrál 500 dolarů. Prostě klikař!

Pravděpodobnost výhry u stíracích losů je celkem vysoká. Ale že by si člověk sestřel několikrát tak vysokou výhru, to je opravdu výjimečné. Pár takových případů jsme tu ale už měli. Jistá Joan Gintherová například vyhrála na stíracím lose hned čtyřikrát přes 20 milionů dolarů.

 

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články