Fotka muže obviněného ze praní špinavých peněz pomocí loterie

24. září 2019

Muž pomocí loterie pral špinavé peníze. Měl 123 výherních tiketů

Zatímco někdo čeká na výhru celý život, na muže z Velké Británie se štěstí usmálo hned 123krát. Aspoň to tvrdil úřadům, když zjišťovaly původ jeho bohatství. Nakonec se ukázalo, že pravda je někde úplně jinde.


V našem Magazínu už jsme vám přinesli příběhy výherců loterie, na něž se usmálo štěstí opakovaně. Někteří mají dokonce i svou výherní strategii. Ale že by jeden člověk vyhrál hned 123krát? To zní přinejmenším podezřele.

Výhru doložil tikety

Přesně to tvrdil jistý Kashaf Ali Khan, když se úřady ptaly, kde vzal peníze 413 tisíc liber (v přepočtu 12 milionů korun) na koupi domu ve městě Solihull poblíž Birminghamu. Peníze jsem vyhrál v pákistánské loterii, tvrdil nezaměstnaný muž, a dokonce měl i důkaz v podobě 123 výherních tiketů. Statistik pracující pro Národní agenturu pro zločinnosti, která je britskou obdobou známější americké FBI, mu to ale nezbaštil. Podle jeho výpočtů je něco takového pravděpodobné asi tak, jako kdyby někdo vyhrával 40 týdnů za sebou jackpot v anglické Národní loterii. Prostě nesmysl

Jak tedy muž přišel k výherním tiketům? Vyšetřovatelé přišli na to, že si je prostě koupil na černém trhu. Pákistánská loterie má tu nevýhodu, že výherci dlouho čekají na vyplacení svých peněz. Někdy proto raději tiket s mírnou ztrátou prodají, aby dostali peníze na ruku. Tyto výherní tikety se pak používají například ke praní špinavých peněz.

Všechno dobře dopadlo

Z toho byl obviněn i Kashaf Ali Khan, jelikož nedokázal doložit původ příjmu. Nebylo to poprvé. Už v roce 2009 byl zadržen při předávání tašky plné peněz (75 tisíc liber) neznámého původu. Nařízenou pokutu ve výši 175 tisíc liber splatil nezaměstnaný muž opět z peněz, jejichž původ nedokázal doložit. Dům byl pak už jen třešničkou na dortu. Na dortu, ze kterého neměl ani kousek. Khan musel dům prodat a peníze propadly státu. Podvodník skončil nejen na mizině, ale také ve vězení, kde si nyní odpykává trest 22 měsíců.

 

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články