Peníze ze stíracího losu jim nestačily. Vykrádali domy

16. září 2019

Mladému páru miliony ze stíracího losu nestačily. Dali se na krádeže

Stírací los je vytáhl z chudoby, ale 12 milionů jim bylo málo, a tak si přilepšovali vykrádáním domů. Neuvěřitelný příběh mladé rodiny z Ameriky.

Když se o před pár lety psalo o Stephanie Harvellové a Mitchelovi Arnswaldovi, byly to šťastné zprávy. Mladý pár si koupil výherní los v ten samý den, kdy dostal do rukou příkaz k vystěhování z bytu. Na stíracím lose s názvem Hot Jackpot si setřeli maximální možnou výhru 500 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 12 milionů korun.

Záchrana před životem na ulici

„Oba jsme pracovali velmi tvrdě, abychom zajistili rodinu. Nedávno jsme přišli o auto a v den, kdy jsem setřela los, jsme dostali výpověď z bytu,“ vyprávěla dojatá maminka dvou dcer novinářům. „Brečela jsem jak malá“, dodala. Plány, jak naložit s výhrou, byly jasné. Nejprve se koupí dům a auto, a zbytek peněz se uloží dcerkám na studium.

Nakonec ale dopadlo všechno jinak a po třech letech se o Stephanie a Mitchelovi se píše jako o kriminálnících. Byli totiž přistiženi při vloupání do domu v okrese Hampton. Majitelce domu, která je při vloupačce překvapila, utekli, ovšem zastavila je policie, která hlídkovala nedaleko. V autě měli věci, které byly odcizeny hned při několika vloupáních, a kromě toho vezli také páčidla a rukavice.

Z milionářů sehraní zloději

Vyšetřovatelé se domnívají, že zlodějský pár vykrádal domy v pěti okresech státu Michigan. Dokonce měli nacvičenou strategii, co dělat, když je někdo při vloupání přistihne. Většinou tvrdili, že hledají psa, který se jim na cizí pozemek zaběhnul. U soudu jim tato výmluva asi moc platná nebude. Stephanie Harvellová a Mitchel Arnswald čelí obvinění ze vloupání druhého stupně a držení nástrojů určených k nelegální činnosti.

Co mladé milionáře svedlo na dráhu zločinu, zůstává tajemstvím. Zdaleka se ovšem nejedná o ojedinělý případ. Ostatně nedávno jsme psali o výherci jackpotu, jenž peníze utratil za drogy pro své kamarády. Známý je také případ Kanaďana, který okrádal důvěřivé ženy i poté, co vyhrál 17 milionů. A mohli bychom bohužel pokračovat.

 

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články