Po 30 letech sázení stejných čísel konečně vyhrál

14. září 2019

Miliardová odměna za vytrvalost. Muž sázel 30 let stejná čísla

Štěstěna si někdy dává pěkně na čas. Nad skromným zahradníkem z Kanady se slitovala až po 30 letech, kdy v loterii sázel stále do kola stejná čísla. Čekání se ale vyplatilo, vyhrál totiž rovnou jackpot.

2, 3, 4, 8, 9, 20 a 30 – takhle vypadají šťastná čísla zahradníka Bena Truonga z kanadského Edmontonu. Díky nim vyhrál jackpot ve výši 60 milionů kanadských dolarů v loterii Loto Max. Svou roli kromě štěstí sehrála i neuvěřitelná vytrvalost. Abyste rozuměli, pan Truong sázel stejná čísla po dobu 30 let. Na stará kolena se mu jeho zarputilost vyplatila.

Nejtrpělivější hráč loterie

Otec tří malých dětí svému štěstí nejprve nevěřil. Zašel proto do obchodu, kde podával svůj tiket, a požádal obsluhu, aby mu vytiskla výherní čísla. „Vzal jsem si papírek domu a zíral jsem na ta čísla několik hodin. Nemohl jsem tomu uvěřit,“ svěřil se při přebírání obřího šeku s neméně „obří“ částkou.

Jeho trpělivost dokládá i doba, po kterou čekal, než se k výhře přihlásil. Symbolický šek si přišel vyzvednout až po deseti měsících od okamžiku, kdy se o výhře dozvěděl. Kdyby čekal ještě další dva měsíce, výhra v hodnotě 1 miliardy korun by propadla. Historie loterie už takové případy pamatuje. Někteří nešťastníci dokonce přišli o více peněz.

Plány do budoucna

Pan Truong měl ale pro čekání své důvody. „Začal jsem přemýšlet nad tím, co výhra udělá s mou rodinou. Uvědomil jsem si, že se hodně věcí změní a chtěl jsem se na tyto změny pořádně připravit,“ vysvětlil novinářům. Zpočátku o výhře nikomu neřekl. Prostě dál chodil do práce a zvažoval, co se svým bohatstvím udělá.

Nyní, když už je tajemství venku, mohl konečně prozradit, jak s penězi naloží. Nejprve splatí hypotéku, pak vezme rodinu na dovolenou, koupí nový dům… a pak? Pak se vrátí do práce! „Jsem ještě mladý a silný“, říká 55letý zahradník.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články