Důchodce málem přišel o peníze

28. srpna 2019

Vnučka málem připravila 94letého dědu o výhru

Ne nadarmo se říká, že opatrnost se vyplácí. Amerického seniora zachránila před ztrátou desítek milionů z výherního losu, který málem skončil v odpadkovém koši.

Mladší generace mnohdy vyčítá seniorům přehnanou šetrnost a opatrnost. Nic nevyhazují, kontrolují každou účtenku. Byla to ovšem právě tato šetrnost, co 94letému muži z amerického Oregonu zachránilo bohatství.

V 94 letech konečně jackpot!

William Bowker je veteránem amerického letectva, který celý život sází na loterie s velkým jackpotem. Ve svých 94 letech se konečně dočkal velké výhry. Podařilo se mu trefit jackpot 6,5 milionů dolarů (150 milionů Kč) v loterii Megabucks. Poprosil svoji vnučku, aby mu zkontrolovala tažená čísla. Jenže ta si popletla loterie a místo na Megabucks koukala na výsledky známější Mega Million. „Napadlo mě, že bych po ní měl los zkontrolovat, než se vyhodí. A jsem za to rád,“ řekl pan Bowker novinářům. Výherní los si nechal na památku – ještě jsou na něm vidět poznámky jeho vnučky. „Tady vidíte, že zakroužkovala úplně jiná čísla,“ ukazuje los.

Peníze už má na svém účtu. Ve svém věku samozřejmě zvolil okamžitou výplatu menší částky místo splátek rozložených do několika let. Z 6,5 milionu byla najednou 3,5 milionů dolarů. Další milion si ukously daně. Po zdanění mu zůstalo 2,3 milionu dolarů, což v přepočtu 51 milionů korun.

Co se získaným jměním?

A co udělá s vyhranými miliony? Přeci jenom dá vnučce ještě jednu šanci a požádá ji o pomoc, pracuje totiž jako daňová poradkyně. Každopádně plánuje, že peníze rozdělí mezi rodinu. „Mně je 94 a mám vše, co potřebuji,“ uzavírá William Bowker.

Případ veterána z amerického Oregonu dopadl dobře, ale to, že někdo zahodí výherní los nebo si peníze nestihne vyzvednout v časovém limitu, se stává docela často. Největší smolaři přišli tímto způsobem o miliardy.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články