Manželům z Anglie přinesla milionovou výhru jejich kočka

26. srpna 2019

„Nebýt kočky, tak nejsme milionáři,“ tvrdí manželé z Anglie

Kdepak, kočky nenosí smůlu, ale pohádkové bohatství. Aspoň to tvrdí majitelé výherního losu z Anglie.

Spousta lidí má nějaký talisman, který jim nosí štěstí. Přívěsek, plyšáka nebo třeba šťastný kamínek. Pro rodinu Hancockových z Velké Británie se stala talismanem šestiletá kočka jménem Koláček. Jen díky mazlíčkovi se totiž mohou radovat z pohádkové výhry.

Hladová kočka vyhnala páníčka do obchodu

„Nebýt tady Koláčka, tak by z nás nebyli milionáři,“ říká Andrew Hancock. Byl to právě hladový chlupáč, kdo pana Hanckocka donutil, aby se zvedl z křesla a zajel do nejbližší benzínky pro kočičí granule. Když už vážil cestu, aby nakrmil hladovou kočku, udělal si radost a koupil si u pokladny stírací los. Když pak doma setřel všechny symboly, objevil výhru v hodnotě jednoho milionů liber. V přepočtu na české koruny je skoro 28 milionů. A v přepočtu na kočičí granule? Bez mála 270 tun toho nejkvalitnějšího krmiva.

Koláček už ale granule jíst nebude. Místo toho bude dostávat šunku. Majitelé šťastné kočky si zase dopřejí dovolenou v Austrálii. Dosud si na kočku spíše stěžovali. „Rád se pere a v noci nás budí“, vtipkovali před novináři. Potom, co jim mazlíček přinesl pohádkové bohatství, se na něj zlobit nemohou.

Nosí kočky štěstí nebo smůlu?

V Evropě je kočka tradičně spojována spíše se smůlou, zejména tedy kočka černá. Ale třeba v Japonsku a dalších asijských zemích jsou kočky považovány za symbol štěstí. Pověra se zakládá na legendě o ženě, která se kvůli chudobě nemohla starat o svou milovanou kočku. Mazlíček se jí pak zjevil ve snu a slíbil jí, že když vytvoří její sochu, potká ženu štěstí. Žena na to konto začala vyrábět keramické sošky koček, které jí přinesly bohatství a štěstí. Ostatně sošky kočky Maneki se zvednutou packou se prodávají i u nás.

Z asijské kultury k nám došly také tzv. koláčky štěstí, které se podávají v čínských restauracích. Obsahují papírek, kde je zpravidla nějaká rada, moudro nebo třeba šťastná čísla. A skutečně, jednomu Američanovi přinesl takový koláček miliardovou výhru.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články