22. srpna 2019

Za 51 korun získal přes 5 miliard. Padl loterijní rekord!

Itálie přepisuje loterijní rekordy! O nejvyšší výhře v historii evropské loterie přitom rozhodla náhoda.

Abychom parafrázovali legendární hlášku: přepište dějiny loterie! Aspoň té evropské. V srpnu totiž zaznamenala rekordní výhru 209 milionů eur (5,4 miliardy korun českých). Výhra v italské loterii Superenalotto překonala dosavadní rekord 161 milionů liber z roku 2011, což je v přepočtu na české koruny zhruba 4,5 miliardy. Proti zámořským rekordům jsou to však „drobné“. Titul světově nejvyšší výhry patří americké loterii Mega Millions a jackpotu 35,3 miliardy korun, který padl minulý rok.

Rozhodla náhoda

Vraťme se ale zpátky do Evropy. O výhře 5,4 miliardy rozhodla náhoda. Sázející totiž nedal na rady odborníků a ponechal výběr šťastných čísel na počítači. Dosud neznámý šťastlivec si koupil los v baru jménem Marino ve městečku Lodi nacházejícího se asi 50 km od Milána. Nepamatuje si na něj ani obsluha baru, v ten den si totiž v jejich podniku koupilo los spousta lidí. První cenu v Superenalotto už přes rok nikdo nevyhrál, takže jackpot pořádně nabobtnal. Schovávají ale kopii dokladu od koupě výherního losu. Pohádkové jmění výherci přinesla tato čísla: 7, 32, 41, 59, 75, 76.

Co všechno si může koupit?

5,4 miliardy je nepředstavitelně vysoká částka, ale s trochou úsilí se dá utratit. Přesně tolik stojí nejdražší byt na Manhattanu nebo jedno z nejdražších uměleckých děl, obraz Hráči karet od Paula Cézanna (tady byste si vlastně museli ještě sto milionů připlatit). Za 5,4 miliardy korun by se dalo také postavit 35 a půl kilometrů dálnic v Česku.

Výherce ale jistě napadne zajímavější využití nově nabytého jmění…

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články