08. srpna 2019

Kamarádi si na losu setřeli přes 100 milionů. Loterní společnost jim nezaplatí ani korunu

Představte si, že jdete s kamarádem kolem trafiky a napadne vás, že si spolu koupíte los a setřete ho. Když je fólie fuč, pomalu začínáte chápat, že jste vyhráli takovou sumu, že už do konce života nebudete muset hnout ani prstem. Jenže pak zamíříte do loterijní společnost, kde vám oznámí, že z výhry nedostanete ani korunu.

Přesně takový příběh se teď stal ve Velké Británii. Stírací los jen za deset liber si při výletu do Londýna koupili jednatřicetiletý Jon-Ross Watson spolu s šestatřicetiletým Markem Goodramem. Tiket pocházel od společnosti Camelot a dvojice si na něm setřela hlavní výhru ve výši 4 miliony liber, v přepočtu 112 milionů korun.

4 dny pili drahé koktejly a pravé šampaňské

Nejdřív prý přišly na řadu velké oslavy. Jon-Ross do sebe čtyři dny v kuse naléval drahé koktejly i pravé šampaňské a Mark mu při tom zdatně sekundoval. Pak se rozhodli navštívit loterijní společnost. Její zástupci jim nejdřív pogratulovali a vzali je i do milionářské místnosti. Pak jim řekli, že se jim s detaily, jak si výhru převezmou, brzy ozvou.

Po pár dnech ale bylo všechno jinak, když jim lidi z Camelotu oznámili, že se vše musí náležitě prošetřit a že zatím žádné vyplácení víc než stovky milionů neproběhne. Vyšlo totiž najevo, že byl vítězný los koupen platební kartou. Ta ale byla nejspíš ukradena.

Jon-Ross s Markem nejdřív loterijní společnosti vyhrožovali, že na ně zavolají policii, tu už ale pochopitelně zavolali zástupci Camelotu. Muži zákona pak zjistili, že výherci za sebou mají barvitou kriminální minulost, hlavně co se krádeží týče.

Britové zatím 112 milionů korun nedostali a v současnosti to vypadá, že peníze ani nikdy neuvidí. Neumí nebo nechtějí totiž odpovědět na otázku, kdo je skutečným majitelem karty. Prý jde o kamaráda Johna, víc prozradit nechtějí, protože si John přeje zůstat v anonymitě.

Šikanují je na ulicích i sociálních sítích

Lidé v Anglii ale mají už teď ohledně celého incidentu jasno. Dokonce tak, že Jon-Ross prohlašuje, že mu Camelot zničil život. Jak prozradil britskému bulvárnímu deníku The Sun, lidé na ulicích na něj prý volají, že je parchant.

„Úplně neznámí lidé mě šikanují a jsou na mě sprostí jak na sociálních médiích, tak i na ulici v mém rodném Boltonu,” řekl Jon-Ross Watson. „Křičí na mě, že jsem neřád, takže mám pořád deprese. Vlastně moc nemůžu chodit ven, protože se mi neustále všichni smějí,” posteskl si nebožák, který má ale jen tak mimochodem bohaté zkušenosti z pobytu za mřížemi.

Zdroj: Metro, The Sun, Daily Star. Autor fotografie: The Sun

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články