02. srpna 2019

Když se rozváděl, vsadil si a vyhrál stovky milionů. Teď se musí rozdělit s bývalou manželkou

Nejdřív přišla obrovská radost z astronomické výhry, potom studená sprcha. I když už byl dva roky v rozvodovém řízení, musí se teď muž o získané peníze podělit se svojí bývalou manželkou. Ta bude inkasovat stovky milionů korun.

Celý příběh začal už před lety. V roce 2013 se usmálo štěstí na pravidelného hráče loterií i návštěvníka kasín Richarda Zelaska ze státu Michigan. Do hry Mega Millions si koupil tiket za pouhý jeden dolar a už za pár dní začal nezřízeně slavit. Stal se totiž majitel 80 milionů dolarů, tedy po odečtení daní 38,9 milionu dolarů, což dneska při započtení inflace dělá zhruba 968 milionů korun.

O slovo se přihlásila bývalá manželka

Američan se ale neradoval dlouho. O slovo se totiž přihlásila jeho manželka Mary, která si půlku výhry nárokovala. Problém byl ale v tom, že pár dva roky předtím, než Richard vyhrál, podepsal rozvodové papíry. Protože ale soud o definitivním odloučení zatím nerozhodl, Mary došla k tomu, že má na část peněz nárok.

Po mnohaletých tahanicích byl spor před nedávnem ukončen a Richard asi z výsledku moc velkou radost nemá. Tříčlenný soudcovský panel před pár týdny rozhodl, že bývalé manželce náleží celých 15 milionů dolarů, tedy 350 milionů korun.

V práci se moc nepřetrhl

Výherce se až do poslední chvíle snažil nepříznivý verdikt zvrátit, moc argumentů ale v rukou neměl. Jednak na sebe sám prásknul, že za tikety do loterie někdy utrácel víc, než by bylo zdrávo. A jednak se ani v době, kdy byl ženatý, s oháněním v práci příliš nepřetrhl.

Z dokumentů, předložených soudu, vyplynulo, že jeho žena do rodinného rozpočtu přispívala ročně částkou mezi 100 a 120 tisíci dolary, zatímco Richard vydělával jen asi 36 tisíc dolarů. Od podepsání rozvodových papírů navíc nepřispěl ani cent na výživné svých třech dětí, které s Mary měl.

Teď je o půlku výhry kratší

Soud tak nakonec rozhodl, že i když v době výhry žili manželé odděleni s podepsanou žádostí o rozvod, muž si tiket do loterie koupil (ostatně jako už mnohokrát předtím) ze společného majetku. Právě proto teď bude manželce platit nejen oněch zmíněných 15 milionů dolarů, ale ještě dalších 7 tisíc dolarů (163 tisíc korun) má zaplatit na výživném.

Takže jestli se právě rozvádíte nebo o něčem podobném uvažujete, dobře si rozmyslete, z čeho svůj tiket do loterie zaplatíte a komu pak o případné výhře řeknete. Protože jako tenhle Američan byste určitě dopadnout nechtěli.

Zdroje: AOL, Independent, Washington Post. Autor fotografie: Michigan Lottery.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články