12. srpna 2019

Co nedělat s výhrou: výherce jackpotu rozdával drogy teenagerům

Místo inspirace, jak naložit s výhrou v loterii, tu máme jeden odstrašující příklad. Někdejší zelinář „investoval“ své nově nabyté jmění do drog pro kamarády.

Co byste si koupili, kdybyste vyhráli jackpot v loterii? Obvyklá anketní otázka mívá také obvyklé odpovědi: dovolenou, barák, auto, podaroval bych rodinu a tak dále. Výherce jackpotu thajské loterie měl jiný nápad, jak naložit s výhrou. Peníze „investoval" do drog, které pak rozdával svým kamarádům.

Začalo to přitom jako typický příběh šťastného výherce. Na 39letého zelináře z městečka proslulého svými trhy na vodě se v létě minulého roku usmálo štěstí, když vyhrál jackpot v thajské loterii. Získal jackpot ve výši 12 milionů bahtů, tedy v přepočtu zhruba 9 milionů korun. Za vyhrané peníze si koupil pozemek a postavil dům (potud je vše ještě v pořádku), ještě mu ale pár milionů zbylo.

Místo toho, aby si do konce života lebedil, ale muž za peníze koupil velké zásoby drogy yaba. Nebezpečné pilulky na bázi metamfetaminu pak rozdával místním teenagerům jako bonbony. V podstatě každý si k němu mohl přijít „zobnout.“

Netrvalo dlouho a dozvěděla se o tom policie. Po prohledání domu našli policisté velký pytel tabletek yaba a další zásoby byly zakopané pod mangovníkem na zahradě. Dealer byl zadržen, když se snažil utéct zadními dveřmi. Před policií se hájil, že drogy koupil pro kamarády, aby se u něj dobře bavili. Poté, co vyhrál v loterii, k němu prý chodili na návštěvu každý den.

Někdejší výherce loterie byl zatčen a obviněn z distribuce drog první kategorie. Bohužel se nejedná o ojedinělý případ, kdy výherce loterie utrácel své nově nabyté jmění za drogy. Mladá Američanka, která vyhrála v loterii rovný milion dolarů, skončila ve vězení kvůli drogám hned několikrát.

 

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články