18. července 2019

Slavný YouTuber utratil skoro 700 tisíc za stírací losy. Uhádnete, kolik vyhrál?

Hraní počítačových her, rozdávání peněz neznámým lidem na ulici i na internetu nebo cesty Uberem za statisíce. To jsou kousky, které proslavily americkou hvězdu YouTube Jimmyho Donaldsona, kterého ale všichni znají pod přezdívkou MrBeast. Tohle zvíře před nedávnem nakoupilo stírací losy za bezmála 700 tisíc korun a v rámci svého internetového dokumentu je setřelo. Čtěte dál a dozvíte se, jak to celé dopadlo.

Jimmy si svůj kanál na YouTube založil už v roce 2012. Dneska má přes 20 milionů sledujících a videa, na které se podívá i přes 60 milionů lidí. Na začátku si oblíbil tvorbu videí s hrami jako kostičkový Minecraft nebo různé akční “střílečky. Svým divákům ukazoval, jak staví spektakulární budovy nebo kosí zombíky.

Za cestu Uberem zaplatil přes 200 tisíc

 Brzy ho to ale přešlo a MrBeast se rozhodl, že se vydá úplně jiným směrem. A protože měl v té době už celkem dost zhlédnutí i fanoušků, k jeho velkým plánům mu nechyběli ani sponzoři. V jeho kanálu se postupně začala objevovat videa, která mu přinesla slávu po celém světě.

Jimmy například zdokumentoval, jak dal na ulici neznámému bezdomovci 10 tisíc dolarů. Díky sponzorům, kterými jsou různé aplikace nebo internetové služby, se ale také vypravil na jízdu dlouhou víc než 3 200 kilometrů. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby necestoval Uberem a řidiči poté nezaplatil 10 tisíc dolarů.

Bezdomovci daroval byt

Pozoruhodných kousků má ale MrBeast v zásobě mnohem víc. Ve svém posledním videu, které má přes 20 milionů zhlédnutí, daroval bezdomovci byt. Rekordy ale stále láme dokument, ve kterém vysypal kamarádovi na zahradu 100 milionů plastových korálků - vidělo ho přes 62 milionů lidí.

Jimmy má zkrátka rád extrémy, a tak extrémním způsobem přistoupil také k loterii. Prý chtěl vážně vyhrát, a tak si došel nakoupit stírací losy za 30 tisíc dolarů, v přepočtu 683 tisíc korun. Jeden kus pořídil za 30 dolarů, takže si jich před kamery donesl rovnou tisícovku. Následně pod jejich dohledem několik dní stíral a stíral a na konci byla pochopitelně i výhra. Jimmy a jeho tým pod fóliemi našli dohromady 20 380 dolarů, tedy 464 tisíc korun.

Stírací video už vidělo přes 15 milionů lidí

Podtrženo sečteno, MrBeast kvůli svému stíracímu maratonu přišel o 219 tisíc korun, smutný z toho ale určitě není. Peníze na losy dostal jednak od sponzora, jednak mu díky počtu lidí, kteří už video vidělo, společnost Google jistě pořádný balík peněz poslala. Video má na svém kontě přes 15 milionů diváků.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články