01. července 2019

Dva bratři si vsadili tiket: jeden vyhrál miliardy, druhý stovku

Příběh dvou bratří, z nichž jeden vyhrál v loterii jackpot a druhý jen pár drobných, není novinkou. Ale jak vlastně tahle tragikomická story dopadla?

Výhra v loterii z vás sice může udělat milionáře, ale status celebrity v ceně není. Ten vám získá až zajímavý příběh. Příběh bratří Stocklasů z americké Pennsylvanie patří k těm nejznámějším. Vyhráli sice před třemi lety, ale jejich ikonická fotka koluje internetem dodnes.

Možná ji znáte. Dva bratři na ní drží obrovské výherní losy, ovšem zatímco na losu Jamese Stocklasy stojí částka 291 400 000 dolarů, bratr Bob třímá los s nápisem „$7.00“. Bratři si vsadili společně loterii a oba vyhráli. Jeden jackpot, druhý pouhých sedm dolarů.

„Bob je reprezentací mého života.“

„Když máma ukrojí bráchovi větší kus dortu…“

„Bratři Wayne a Brent Gretzkyovi jsou držitelé rekordu NHL za největší počet získaných bodů mezi sourozenci.“

Lidé si předhánějí v tom, kdo k fotce dvou bratří vymyslí vtipnější komentář. Snímek si díky tomu i tři roky po osudové výhře žije svým životem.
Jak ale bratři naložili se svými výhrami? Snad vás potěší zpráva, že šťastnější James se o své bohatství podělil. Nejprve zaplatil snídani všem lidem v restauraci, kde se dozvěděl o výhře, a následně pronajal soukromé letadlo pro sebe, svého bratra a dva přátele, s nimiž roky společně sázeli loterii.

Pro výhru si doletěli všichni společně a rozdělili si ji rovným dílem.

Výherce zvolil vyplacení jednorázové, nižší částky namísto postupného splácení výhry v plné výši. Další miliony si „ukously“ daně. Nakonec každý ze čtyř šťastlivců skončil se 40 miliony dolarů, což je v přepočtu zhruba 900 milionů korun.

Za tragikomickou fotkou se ve skutečnosti skrývá šťastný příběh.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články