30. června 2019

Výhru věnoval na legalizaci marihuany. 3 inspirativní příběhy výherců

Sázel dlouhých 43 let, když se na něj konečně usmálo štěstí a vyhrál v loterii. Na svém životě toho Američan moc nezměnil a dál chodil do své práce. Coby vášnivý milovník konopí část výhry věnoval na legalizaci marihuany. Tady jsou tři inspirativní příběhy výherců, kteří vás donutí koupit si ještě dnes tiket.

Trochu dlouhé vedení

Osmnáctiletému Bradovi Dukovi prý trvalo několik minut, než mu došlo, proč se obsluha za terminálem směje na celé kolo a poskakuje při tom jako šílená. Jak Brad řekl místním médiím na tiskové konferenci, když je viděl, myslel si, že se zbláznili a svůj tiket si chtěl okamžitě vzít a utéct někam pořádně daleko.

Nakonec to ale neudělal, a tak se od tančících „šílenců” dozvěděl, že se právě stal majitelem 220 milionů dolarů, 6,5 miliardy korun. I přes závratnou částku, která mu začala říkat pane, ale nepřestal chodit do práce řadu měsíců a o své výhře se s nikým nebavil.

A co radí ostatním, kteří vyhrají? „Nejdůležitější je hned na začátku si ujasnit, co je pro vás opravdu důležité,” řekl Brad. „Až to budete vědět, za svým cílem si bez kompromisu běžte, a když něco nebudete umět, najměte si lidi, kteří vám se splněním vašeho snu pomůžou.”

624 milionů odkázal charitě

Američan Bob Erb si tikety do loterie bez úspěchu kupoval dlouhých 43 let. V roce 2012 to šedesátiletému muži konečně vyšlo. Loterie mu přinesla v přepočtu 624 milionů korun.

Všechny překvapilo, že si Bob, který se ze dne na den stal multimilionářem, nechal svoji práci coby sezónní dělník. Spíš než si užívat měl s penězi jiné plány - většinu z výhry věnoval lokální potravinové bance.

S částí peněz měl ale přeci jen trochu jiné plány, než nasytit tamní bezdomovce. Coby vášnivý kuřák marihuany věnoval zhruba 25 milionů korun organizacím, které bojovaly za její legalizaci. A přispěl také na tamní oslavy Mezinárodního dne marihuany, které se každoročně konají v dubnu.

Dárek ze záhrobí

Ten samý den, co Donald Peters v roce 2005 zemřel, koupil své ženě tiket do loterie. Jak později osmasedmdesátiletá Charlotte přiznala, manžel vždy čísla sám zaškrtával, tentokrát ale podle jejích slov vybral opravdu zvláštní kombinaci.

Sázka na neobvyklost ale vyšla. Manžel tak Charlotte prostřednictvím loterie zanechal 293 milionů korun. I když ovdovělá výherkyně celý život snila o tom, že si koupí korvetu, nakonec si pořídila jen malé, obyčejné auto. Ani to jí ale nezabránilo, aby mnoho let spokojeně cestovala po Spojených státech.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články