23. června 2019

Na losu si dvakrát setřel přes 22 milionů. Stejnou částku trefila i jeho manželka

Losy si sem tam kupuje skoro každý, že bychom ale trefili hlavní cenu, tak nějak nečekáme. Dokážete si tedy představit, že si milionovou výhru setřete hned dvakrát za sebou, a pak ještě 22 milionů trefí vaše manželka? Seznamte se s párem, pro který má štěstěna evidentně velkou slabost.

Setřít si na losu hlavní výhru není jen tak. Pojďme se na úvod podívat třeba na takové Brilianty, které mají na našem trhu zdaleka nejlepší výherní pravděpodobnost. Ta je jedna ku 2,52. V praxi ale tohle číslo příliš neznamená. Teoreticky musíte koupit přesně 2,52 stíracích losů, abyste pod fólií našli nějakou výhru. To ale může být třeba pár stovek.

Výherní pravděpodobnost je proti vám

Zcela jiná výherní pravděpodobnost platí u hlavní výhry, která je u Briliantů 15 milionů korun. Abyste ji v hracím poli objevili, museli byste si koupit rovný 1 milion tiketů. Vzhledem k tomu, že jeden los stojí 300 korun, byste tedy byli ve značné ztrátě.

Opakovaná výhra desítek milionů se ale občas podaří. Své o tom vědí Američané Kevin a Janet Phillipsovi, kteří si stírací losy kupují pravidelně. Životní trefa se nejdřív dvakrát za sebou v rozmezí několika let povedla Kevinovi. Jednašedesátiletý muž získal 1 milion dolarů (22,4 milionu korun) v letech 2014 a 2016.

Jeho žena dosud takové štěstí neměla. Tedy do tohoto roku. Před krátkou dobou si totiž koupila los Diamond Millions, a i když je výhra v jejich rodině celkem běžná, stejně nevěřila svým očím, když se v herním poli objevil další 1 milion dolarů.

Loterie jim dohromady vydělaly přes 67 milionů

Jak manželé řekli americkým médiím, okamžité loterie hrají pravidelně už dvě dekády. I když nepřiblížili, jak často a kolik losů si kupují, kdyby to bylo každý týden například 15 dolarů, za 20 let by do hry vložili v přepočtu téměř 350 tisíc korun. Díky souhrnné výhře v 67,2 milionu korun lze tak jejich zálibu v loteriích chápat jako asi nejlepší investicí jejich života.

Protože už mají Phillipsovi na účtě víc než dost, rozhodla se Janet velkou část peněz věnovat spolkům, které se starají o opuštěná zvířata. A myslet bude také na rodinu. „To, že můžete pomoct lidem, na kterých vám záleží, je skvělý pocit. Byla bych ale také ráda, aby už konečně mohl manžel odejít do důchodu, což se mi teď díky výhře splní,” prozradila Janet.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články