13. června 2019

Čísla z čínského koláčku štěstí zajistila muži výhru 7,7 miliardy

Až do konce života bude svoji vnučku na rukou nosit jeden Američan. Její dárek mu přihrál čísla, která mu v loterii Powerball přinesla 344,6 milionu dolarů, v přepočtu 7,72 miliardy korun.

Ještě před pár dny byl Charles W. Jackson Jr. ze státu Severní Karolína jen bývalý majitel obchodu v důchodu. Pak ale od své vnučky dostal speciální dárek. Byl jím čínský koláček štěstí. Ten sice chuťově není nic moc, Američan ale pod obalem místo citátu, rady nebo filosofického moudra našel několik čísel.

Nevěřil, že vyhraje

Jak Charles prozradil na tiskové konferenci u příležitosti převzetí obřího šeku, sušenku dostal jednoho večera, když s rodinou navštívil nedalekou vietnamskou restauraci. A i když na lístečku stálo, že čísla, která na zadní straně papírku objevil, jsou šťastná, moc tomu prý nevěřil.

„Loterii samozřejmě hrajete proto, abyste vyhráli, ve skutečnosti ale nevěříte, že se to stane,” řekl Charles zástupcům loterie. I přesto ale šel a čísla od vnučky na tiketu Powerballu zaškrtl.

Co víc, důchodce zpočátku vůbec netušil, že trefil celý jackpot a místo toho si myslel, že vyhrál jen pár korun. Původně si totiž na tiketu nevšiml posledního zaškrtnutého čísla, a tak byl přesvědčený, že mu náleží “pouze” 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun).

Pak se ale na sázenku podíval znovu. „V tu chvíli jsem všiml, že tam je i to poslední číslo a došlo mi, že budu brát mnohem víc než jen 50 tisíc,” smál se Charles. Hned potom o výhře běžel říct své ženě, která mu ani nechtěla věřit.

Za výhru si koupí nové kalhoty

I když si Charles přijde na pohádkové dědictví, celých 344,6 milionu dolarů to nakonec nebude. Místo vyplácení renty, kdy výherci náleží celá výhra, se rozhodl pro jednorázovou výplatu. Po odečtení daní mu ale i tak zbude fantastických 158 milionů dolarů (3,5 miliardy korun).

Že je taková částka ohromující? Výherce se aspoň na tiskové konferenci zdál být pevně na nohou, dokonce prohlásil, že si nemyslí, že by ho peníze měly změnit. „Co se přesně stane, sice nevím, svoje ošoupané džíny ale určitě nosit nepřestanu, i když si asi několik nových párů také koupím,” vtipkoval nový dolarový milionář.

O peníze se rozdělí s ostatními

Nebudou to ale jenom nové kalhoty, které si za výhru pořídí. Prohlásil, že chce přispět několika dětským nemocnicím a také vzít celou rodinu do Vietnamu. Myslet bude i na své bratry.

„Před lety jsme si řekli, že pokud někdo z nás vyhraje v loterii, dá každému z bratrů 1 milion dolarů. A já svůj slib hodlám dodržet,” rozloučil se s novináři výherce jedné z nejvyšších částek v historii.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články