19. června 2019

Vyhrál a rozfofroval 400 milionů. Neuvěříte, co dneska dělá

Výherce loterie, který rozfofroval bezmála 400 milionů korun, trvá na tom, že ještě nikdy nebyl tak šťastný, jako je právě teď.

Čtyřiašedesátiletého Brita Roye Gibneyho proslavila obří rezidence s královským bazénem, ve kterém měl vykachličkovaná svá šťastná čísla. Bylo zrovna léto roku 1998, když na tiket zaškrtl 12, 13, 21, 23, 33 a 36. Právě tato kombinace mu ve hře Euromillions zajistila výhru 7,5 milionu liber. Vezmeme-li v úvahu inflaci, dneska by se částka rovnala v přepočtu 376,2 milionu korun.

Koupil si rezidenci s vlastním jezerem na rybaření

Jen krátce nato dal ve své původní práci, kde se živil jako svářeč, výpověď a začal si užívat. Mezi prvními položkami, které si koupil, byla ona luxusní vila s bazénem, ale i vlastním jezerem na rybaření a hernou, pro kterou by zabíjel každý chlap. Pořídil si i rudý Lexus LS300, „chalupy” ve Skotsku a na Kypru nebo závodního koně za 2,5 milionu.

„Když jsem tehdy vyhrál, začal jsem si pořádně užívat. Chodil jsem z jednoho večírku na druhý a žil jsem v opravdovém luxusu,” zavzpomínal výherce z roku 1998. „Byla to vážně jízda, to musím říct. Občas jsem si to vážně užíval, s některými součástmi milionářského života to ale bylo trochu horší,” podotkl pro britský deník The Sun Gibney.

O peníze ho připravila manželka

Bývalému loternímu multimilionářovi nejvíc vadili ti, co za ním neustále chodili s nataženýma rukama. Nebyli to ale oni, kdo by ho o největší část majetku připravil - nejvíc Royovi provětrala konto jeho druhá manželka při rozvodu.

Bohaté portfolio Gibneyho nemovitostí je tak už dnes rozprodané a on teď opravuje domek, který před lety koupil své matce. „V jednu chvíli se peníze někam rozkutálely, a když jsem se posledně díval na účet, zjistil jsem, že mi tam zbyly už jen tisíce,” řekl Gibney. „Nejdřív jsem si říkal, co budu dělat, ale pak jsem zjistil, že mi to vlastně vyhovuje. Můj život je mnohem klidnější a já jsem mnohem šťastnější.”

„Peníze vám štěstí nekoupí”

A co stojí za Royovou spokojeností? Je v tom ženská! Před nedávnem začal znovu chodit se svojí bývalou přítelkyní Tracy a prohlašuje, že mu k dokonalosti už nic nechybí.

„Neříkám, že trefit jackpot není skvělé. Můžete si koupit věci, po kterých jste vždycky toužili. Co si ale za žádné peníze na světě nekoupíte, je pocit štěstí. Vidíte, a na to jsem přišel až jednadvacet let poté, co jsem vyhrál v loterii,” smál se Gibney.

Roy teď také znovu chodí do práce a užívá si života normálního člověka. Jeden zvyk z minulosti mu ale zůstal - tikety do loterie si kupovat nepřestal. „Sázím stále ta samá čísla a jsem přesvědčený, že vyhraji ještě jednou. Pokud se to ale stane, už o tom neřeknu živé duši,” rozloučil se Roy Gibney.

Zdroje: Sun, Grimsby Telegraph

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články