15. června 2019

Čech vyhrál 1,4 miliardy! Druhá nejvyšší výhra historie padla v Eurojackpotu

Včera večer někde v Česku dozajista bouchaly špunty. A nebylo jich málo. Z jednoho našeho spoluobyvatele se totiž stal ne milionář, ale hned miliardář. Díky sedmi uhodnutým číslům si přijde na 1,412 miliardy korun.

Jak informoval ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann, sázející trefil celkem sedm tažených čísel. Pět z nich padlo v prvním slosování, ve kterém je padesát míčků, další dvě doplňková se vybírají z osudí s deseti čísly. Jisté ale je, že tento Čech nebo Češka měli na tiketu zaškrtnuto 8, 23, 40, 41 a 42 a doplňková 2 a 10. Sázející proto porazil neuvěřitelnou pravděpodobnost jedna ku 95 milionům.

Padla druhá nejvyšší výhra historie

Jde o druhou nejvyšší výhru, kterou obyvatelé naší země kdy vyhráli nejen v této evropské loterii, ale v celé historii. Na prvním místě stojí muž z Pardubicka, který v roce 2015 získal 2,466 miliardy korun. Bylo to přitom jen krátce poté, co se u nás začal Eurojackpot hrát. Pro peníze si tehdy do Sazky dojel vlakem a část z výhry si v igelitce hned odnesl.

Muž středního věku měl přitom na vyzvednutí peněz jen 35 dní, do Sazky pak dorazil po 26 dnech. Prý čekal, až trochu opadne humbuk, který tak vysoký jackpot způsobil. Včerejší miliardář je na tom o dost líp: na to, aby se o svou výhru přihlásil, má hned 365 dní. Prodloužení stanovila novela loterijního zákona z roku 2017 a jde o jednu z nejdelších lhůt nejen v Evropě, ale po celém světě.

Kdyby vyhrál příští rok, stát by mu sebral 211,8 milionu

Výherce přitom může být rád, že královský jackpot trefil ještě letos. Jak jsme informovali, chystané zvýšení spotřební daně myslí nejen na mnohem vyšší odvody pro pořadatele loterií, ale také na ty, kdo peníze inkasují.

Pokud projde nová daň, kterou do svého návrhu ministryně Schillerová propašovala na poslední chvíli, budou od příštího roku výherci ze svých peněz odvádět 15 %. V případě, že byste to tedy byli vy, kdo včera trefil 1,412 miliardy, museli byste se smířit s tím, že vás stát obere o neuvěřitelných 211,8 milionu korun.

V Eurojackpotu můžete vyhrát až 2,3 miliardy

Eurojackpot je evropskou loterií, která se v současnosti hraje v osmnácti státech. Losování probíhá jednou týdně v pátek ve finských Helsinkách, a to mezi osmou a jedenáctou hodinou večerní. Díky Sazce se Česko do Eurojackpotu zapojilo v roce 2014 s tím, že tahle loterie slibuje fantastické výhry i v případě, že někdo vybere jackpot jako teď.

Minimální výše výhry je nastavena na 10 milionů eur (256 milionů korun), maximálně si v evropské loterii můžete přijít na 90 milionů eur (2,3 miliardy korun).

Zdroj: ČTK. Autor fotografie: Sazka

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články