08. června 2019

3 čeští výherci, kteří trefili rekordní jackpoty

O pohádkových výhrách ze zahraničí se píše dnes a denně, a tak jsme se dneska rozhodli podívat na domácí loterní výherce. Náš zákon sice jejich anonymitu chrání, i tak se o nich na internetu dá zjistit celá řada zajímavostí. Kdo z nich vyhrál v loterii už podruhé a kdo si pro miliardy přijel vlakem? Tady jsou příběhy třech českých hráčů, kteří trefili jedny z nejvyšších jackpotů historie.

Nejvyšší výhra Sportky putovala na Chrudimsko

Hra: Sportka
Výhra: 399 904 705 Kč
Rok: 2013

Pokud se hráčům Sportky nějakou dobu nedaří, padají v této hře skutečně královské výhry. Vyprávět by o tom mohl sázející, který si pro svůj tiket zašel do trafiky na podzim roku 2013.

Bylo to zrovna v pátek ráno, a protože pospíchal do práce, nechal za sebe vybrat čísla terminál. A právě náhoda mu zajistila hlavní výhru prvního tahu. Díky ní si muž na své konto připsal bez pár drobných 400 milionů korun.

Klikař roku? V loterii vyhrál už podruhé

Hra: Euromiliony
Výhra: 123 322 888 Kč
Rok: 2019

Naprosto neuvěřitelnou pravděpodobnost porazil letos mladý hráč z Jihomoravského kraje. V té době už sázel nějakých osm let, Sportka ani Eurojackpot ho ale nezajímaly. Na počátku března si zahrál Euromiliony s tím, že vsadil devět sloupců. A protože trefil 7 + 1 tažených čísel, získal šestou nejvyšší výhru v historii domácích loterií.

Jak řekl Václav Friedmann ze Sazky, návštěva v budově společnosti trvala jen asi dvacet minut. „Jedná se o svobodného a bezdětného muže, který sází pravidelně asi dvakrát do měsíce a bude se Sazkou hrát dál i po této astronomické výhře,“ řekl ředitel komunikace. A dodal, že si muž jako první plánuje koupit nové auto.

Nejpikantnější na tomto výherci je ale skutečnost, že výhra z Euromilionů nebyla rozhodně jeho první. Jak prozradil, od Sazky už v minulosti bral 180 tisíc korun.

Miliardář z vlaku

Hra: Eurojackpot
Výhra: 2 466 000 Kč
Rok: 2015

Asi poslední jízdu veřejnou dopravou zažil ten den muž z Pardubicka, když mířil do Sazky pro výhru 2,466 miliard korun z Eurojackpotu. Podle slov muže, který už okolo dvaceti let předává výhry českým loterním milionářům, byl poměrně klidný, jen neustále opakoval, že musí stihnout vlak.

V igelitové tašce si prý hned odnesl 270 tisíc, což je maximální částka, kterou smí společnost dle našich zákonů vyplatit v hotovosti. Další detaily opět prozradil šéf komunikace Václav Friedmann: „Výherci jsme při ověření výhry nabídli pomoc finančních poradců, od kterých víme, že v případě takto vysokých výher mimo jiné sázejícímu doporučují postupné vyplácení peněz v pravidelných měsíčních rentách. Je tedy velmi pravděpodobné, že stejný způsob výplaty využil i v tu chvíli čerstvý miliardář.”

A co vůbec nejvyšší české výhře a jedné z nejvyšších v Eurojackpotu předcházelo? Muž středního věku si vsadil plný tiket s doplňkovkou Extra 6. V jednom sloupci měl pak vsazena čísla 12, 14, 18, 38 a 46 a k tomu nechyběla ani dvě doplňková 9 a 10. A právě tenhle recept mu přinesl částku 2 466 000 000 korun.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články