07. prosince 2017

7 tipů, jak vyhrát ve Sportce

Jste vášnivým sázejícím, nevynecháte žádné slosování Sportky, a štěstí okolo vás pořád chodí obloukem a ani se netváří, že se chystá unavit? Možná máte štěstí v lásce, a možná také děláte některou z chyb, které šance na výhru snižují. Tady je 7 tipů, které byste měli znát, než si příště půjdete vsadit.

1. Je jedno, jestli zvolíte svá či náhodná čísla

Podle statistik na stránkách Sportky volí lidé svá šťastná čísla versus ta náhodná zhruba půl napůl s tím, že o něco málo víc je lidí, kteří si vsazená čísla vybírají sami. Sázet pouze vlastní čísla radí i Američan Richard Lustig. Ten dokázal ve hře lotto vyhrát hned sedmkrát a celkově si odnesl asi 22 milionů korun. O svém neobyčejném štěstí pak napsal knihu, v níž lidem radí, jak v loterii vyhrát. Lustig jako sázku na jistotu považuje vlastní čísla. Statistiky Sportky s ním ale tak úplně nesouhlasí - šanci, že vyhrajete, máte stejnou, ať už si čísla necháte vybrat počítačem, nebo si zvolíte ta svoje.

 2. Nevybírejte na sázenkách číselné obrazce

Ano, prodavačka v tabáku se při zadávání sázenky do terminálu možná pobaví, pokud na ní zaškrtnete čísla, která dají dohromady tvar domečku. Podobný nápad ale určitě dostali i další, jde totiž o oblíbený způsob výběru čísel. Pokud s takto vybranými čísly vyhrajete, je tu velké riziko, že se o výhru budete muset podělit. Třeba jako tehdy, když padlo první pořadí s částkou 16 565 098. Správnou kombinaci uhodlo neuvěřitelných 31 hráčů, což ale v důsledku znamená, že si každý z nich odnesl „pouhých” 534 358 korun.

3. Podnikněte terénní průzkum

Už dříve zmíněný sedminásobný vítěz lotta Richard Lustig říká, že si čísla máte volit podle sebe a nespoléhat na náhodný výběr počítačem. Jedním dechem k tomu ale dodává, že předtím, než si svá šťastná čísla zvolíte, byste měli podniknout průzkum. Jednoduše byste si zkrátka měli zjistit, která čísla jsou tažena nejčastěji, a to nejen ve Sportce, ale třeba i v dalších hrách. Pokud jste všemi deseti pro vlastní čísla, jejich výběr byste měli pečlivě zvážit. A která čísla se ve Sportce táhnou nejčastěji? Jsou to 47, 36, 43, 6 a 18. Kompletní statistiku nejčastěji i nejméně často tažených čísel najdete na tomto odkazu.

4. Pokud vybíráte čísla podle dat narození, doplňte je vyššími číslicemi

Oblíbeným způsobem, jak si volit svá vlastní čísla, jsou data narození ať už vás nebo vašich blízkých. Na tom samozřejmě nic špatného není, doplnit byste je ale měli čísly vyššími než 31 (tzn. počet dní v měsíci). Třeba jednička je dle historie tažených čísel Sportky 13. nejméně často taženým číslem. Pokud navíc zvolíte pouze nízká čísla, můžete si být v případě výhry skoro jistí, že se o ni budete dělit s dalšími výherci - na data narození totiž sází mnoho hráčů.

5. Přestěhujte se do Prahy

Krom mnoha jiných údajů Sazka eviduje a zveřejňuje i místa, kde byly podány sázenky s výhrou vyšší než 1 milion korun. Za posledních 12 měsíců se nejvíce nových milionářů objevilo díky Sportce v Praze - bylo jich hned 45. Pokud vám hlavní město a jeho obyvatelé úplně nesedí, dobrou alternativou je i Středočeský kraj, zde totiž víc než milion korun vyhrálo 36 sázejících. Nejméně štěstí pak měli obyvatelé Vysočiny, kde milion a víc vyhrálo jen 6 lidí. V závěsu jsou pak obyvatelé Pardubického kraje; za posledních 12 měsíců tam mají 7 milionářů.

6. Dejte zelenou Systémové sázce

Tenhle trik sice může pořádně provětrat peněženku, svoji šanci na výhru ve Sportce jím ale zvýšíte až 500x. Řeč je o Systémové sázce, v níž si můžete vybrat 7 až 15 vlastních čísel a počítač pak za vás dopočítá všechny možné kombinace, které z nich jde sestavit. Pokud vyberete všech 15 čísel, dostanete se k neuvěřitelným 5 005 kombinacím, což při ceně 20 Kč za sloupeček dělá 10 010 Kč. Systémové sázky s 15 čísly proto volí hlavně větší kolektivy či rodiny, ale oblíbené jsou i v momentě, kdy jackpot vystoupá do závratných výšin. A ještě jeden argument pro systémovou sázku: před nějakou dobou ji podal i sázející Sportky, kdy zvolil všech 15 možných čísel. Odměnou mu byl vyhraný Superjackpot ve výši 56 milionů stejně jako 54 výher ve 2. pořadí, 540 výher ve 4. pořadí a 1 680 výher v 5. pořadí.

7. Nebuďte vtipálci

Přijde vám jako dobrý nápad vsadit kombinaci 1, 2, 3, 4, 5 a 6? Společnost Sazka uvádí, že v každém slosování Sportky je zhruba tisícovka registrovaných sázenek, na nichž se prvních 6 číslic číselné řady objevuje. Tato kombinace však zatím nebyla tažena ani jednou.

-ml-

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články