05. května 2019

Díky stotisícové výhře chce reprezentant Radim přepsat Guinnessovku

Vyhrává hlavně v profesionálních závodech, teď se ale Radimovi Palánovi povedla trefa ve hře. Díky 100 000 Kč od Sazky splní sen svému hendikepovanému kamarádovi.

Hry Sazky vytvořily v loňském roce celkem 275 nových českých milionářů. I proto před nějakou dobou spustila tato společnost soutěž, kdy se 275 Čechů a Češek ptala, jaké sny by si splnili, kdyby vyhráli v loterii.

Radim si přál nejrychlejší lyže na světě

Jedním z oslovených byl také Radim Palán, který díky hlasům od vás nakonec vyhrál. A i když by si za tyto peníze mohl splnit nejeden svůj sen, rozhodl se úplně jinak: výhra pomůže jeho hendikepovanému kamarádovi, který by rád překonal světový rekord.

Když Radima zástupci Sazky potkali na ulici a ptali se ho, co by si přál, nad odpovědí prý neváhal ani minutu: „Chtěl jsem ty vůbec nejrychlejší lyže na světě,” řekl jim tehdy český sportovec. Radima Palána nejspíš znáte díky skikrosu, ve kterém na mezinárodní úrovni závodí, v poslední době ale propadl ještě jiné disciplíně, kterou je rychlostní sjezd na lyžích, tzv. speedski.

„Loni jsem  v Andoře vyhrál jeden rychlostní závod a už jsem si také splnil svůj velký sen překonat rychlost 200 kilometrů v hodině,” říká Radim, který na sněhu tráví i víc než 200 dní v roce.

Spolu s Lukášem chce přepsat Guinnessovku

Radim mimo mnoha dalších aktivit spolupracuje také s občanským sdružením  Cesta životem bez bariér. To pomáhá hendikepovaným dětem zvládat složitou životní situaci a pod jejich křídly je také dvacetiletý Radimův kamarád Lukáš Hnát. I když je upoutaný na invalidní vozík, nevynechá jedinou příležitost, aby si zasportoval. „Lukáš jezdí na monoski a v této disciplíně by rád překonal světový rychlostní rekord,” prozrazuje Radim.

Monoski je jízda na jedné  lyži se sedačkou, kterou si musí Lukáš kvůli svému hendikepu speciálně upravovat. „Takové vybavení není rozhodně levnou záležitost záležitostí, a tak jsem se rozhodl, že když vyhraji, s financováním a následnou realizací mu pomůžu,” prozrazuje závodník.

„Ten pocit, když se mi splnil sen, byl nepopsatelný!”

A protože se tak stalo, Lukáš Hnát se už teď těší nejen na špičkovou výbavu, ale také na tréninky, které spolu oba mladí sportovci absolvují. „Současný rekord na monoski je okolo 150 kilometrů v hodině, a tak nás do příští sezóny čeká spousta práce,” konstatuje Radim, který kromě vlastního závodění trénuje také jiné sportovce.

„Soutěž Sazky pro mě byla nejen o plnění snů, ale hlavně o přátelství. Jen díky podpoře a hlasům mých kamarádů jsem nakonec vyhrál. I proto jsem se rozhodl, že je teď řada na mně, abych splnil sen někomu dalšímu,” přemýšlí nahlas Radim .

„Ten pocit, když se mi na lyžích podařilo překonat rychlost 200 kilometrů v hodině, byl naprosto nepopsatelný. A budu opravdu rád, když díky penězům od Sazky zažije něco podobného příští rok taky Lukáš,” dodává na závěr Radim Palán.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články