30. dubna 2019

Tohle je mladík, který vyhrál 3. nejvyšší výhru na světě. Na kolik si přišel?

Před pár dny před novináře předstoupil muž, který se ze dne na den stal neskutečně bohatým. Protože uhodl všechna tažená čísla, díky loterii Powerball si přišel na v přepočtu 17,7 miliardy korun.

Jmenuje se Manuel Franco, a i když mu je teprve čtyřiadvacet let, může o sobě prohlašovat, že je jedním nejbohatších lidí na světě. To všechno díky neuvěřitelné klice, kterou měl v loterii Powerball. Dokázal porazit pravděpodobnost jedna ku 292 milionům, trefil všech pět losovaných čísel včetně dodatkového Powerballu a vyhrál jackpot ve výši 768,4 milionu dolarů, tedy 17,7 miliardy korun.

První tiket si koupil v osmnácti

Jak se Manuel nechal slyšet, první tiket do loterie si koupil přesně na den svých osmnáctých narozenin. A od té doby vlastně nikdy hrát nepřestal. Pro miliardovou sázenku se pak na pumpě ve státě Milwaukee zastavil proto, že od rána cítil, že má šťastný den.

„Byl to vážně divný pocit. Někdy, když si kupuji tiket, si samozřejmě říkám, že bych mohl vyhrát, tentokrát to ale bylo úplně jiné,” řekl novinářům mladík. Asi i proto si vzal hned čtyři sázenky s náhodnými čísly, za které zaplatil deset dolarů, asi 230 korun.

Když přijel Manuel domů, měl na práci jiné věci, než sledovat večerní slosování Powerballu. Vsazená čísla si nezkontroloval ani druhý den ráno a v klidu odešel do práce. Až po návratu zpátky na internetu zjistil, že si výherní tiket koupil někdo z Milwaukee, a tak si pro své sázenky hned došel.

10 minut jen křičel jak šílený

Už po pár minutách bylo jasno, že je tím vítězem právě on. „Bylo to něco neuvěřitelného. Srdce mi začalo šíleně tlouct a najednou mi bylo strašné horko. A pak jsem asi pět nebo deset minut jenom křičel radostí. Proto je dobře, že mě sousedi neslyšeli,” podotkl s úsměvem Manuel.

Hned poté, co se uklidnil, se začal poohlížet po právnících i finančních expertech, kteří mu budou radit, jak s tolika penězi naložit. První rozhodnutí, které udělal, se ale tolik rozumné nezdá. Američan se rozhodl, že si místo roční renty, kdy by mu byla vyplacena celá částka, nechá výhru poslat naráz. Místo 17,7 miliardy tak od loterijní společnosti dostane po odečtení daní jen asi 7,5 miliardy korun.

Výherce novinářům slíbil, že peníze nerozhází za luxusní hračky nebo další zbytečnosti. Rád by ale cestoval a také zaplatil vzdělání svým příbuzným.

„Vůbec nevím, jaká bude příští kapitola mého života,” řekl loterijní miliardář. „Pořád si připadám jako ve snu a bojím se, že se už za chvíli probudím ve své posteli a budu muset zase vstávat do práce.”

Zdroje: NBC News,The Washington Post

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 37 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články