19. dubna 2019

Drogy, plastiky i dárky pro známé. Nejmladší britská výherkyně rozházela 56 milionů

Říká se, že peníze štěstí nepřinesou. Přesně to platí o Callie Rogers, vůbec nejmladší hráčce, která kdy v Británii vyhrála v loterii.

Možná jste o tom nevěděli, ale ve Velké Británii si můžete legálně koupit los nebo tiket už od šestnácti let. Přesně v tomhle věku začala hrát číselné hry i Callie Rogers z Cumbrie na severovýchodě Velké Británie. A v Národní loterii udělala trefu do černého: vyhrála 1,875 milionu liber, v přepočtu 55,6 milionu korun.

Měla 100 korun na hodinu

Když se jí povedlo uhodnout taženou kombinaci čísel, žila u svých pěstounů a pracovala v obchodě za asi stokorunovou hodinovou mzdu. S prací okamžitě sekla a začala si užívat plnými hrstmi.

Tohle všechno se stalo v roce 2003 a jak Callie před nějakou dobou přiznala, z výhry jí už nezůstalo ani penny. I tak je ale prý teď mnohem šťastnější než kdy dřív. Sama je matkou tří dětí, a tak začala aktivně bojovat za to, aby britský parlament zvýšil věk pro legální hraní.

„Dneska si už jen přeji, abych byla tehdy starší. V šestnácti jste stále ještě dítětem, a když vyhrajete v loterii tolik peněz, během jediného dne musíte dospět, což jde poměrně těžko,” řekla britským novinářům Callie. Těm také popsala, jak její hýření probíhalo.

Za kokain zaplatila přes 7 milionů

Za svůj dům zaplatila 5,3 milionu, za dům pro mámu to bylo 2,2 milionu. Za značkové oblečení utratila skoro 9 milionů, do sportovních aut investovala 2,5 milionu a několik plastik prsou ji stálo asi 340 tisíc. Obří suma šla ale také na drogy: na nákup kokainu prý padlo 7,4 milionu korun.

Callie nenakupovala jen pro sebe, myslela ale i na rodinné příslušníky a přátele. A na pro známé, kterých byla spousta. Výherkyně odhadla, že za dary mohla zaplatit okolo 15 milionů korun.

„Nalepila se na mě spousta vypočítavých lidí, což jsem tehdy nebyla schopná poznat. V šestnácti jsem totiž chtěla, aby mě měli všichni rádi. Už ale vím, že jediné, co mi peníze přinesly, byly problémy s rodinou i kamarády,” popisuje bývalá loterní milionářka.

Problémy to nebyly malé - Callie má za sebou pokus o sebevraždu a dodneška ostatním lidem moc nevěří. „Výhra v loterii mě málem zničila, dneska ale můžu říct, že jsem daleko silnější,” podotkla žena.

„Na dovolenou si musím ušetřit.”

A co dělá Callie Rogers dneska? Poté, co byla výhra nenávratně pryč, se vrátila do školy, kde vystudovala pečovatelství. A právě jako pečovatelka dnes pracuje.

Svobodná matka své volno nejradši tráví se svými dětmi, které učí, jak zacházet s penězi. „Dárky a hračky kupujeme až na konci měsíce podle toho, kolik peněz nám zbude. A když chceme jet na dovolenou? Prostě šetříme,” dodala na závěr Callie Rogers.

Zdroje: The Sun, Metro

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články