16. dubna 2019

Američanka vyhrála v loterii v jediném dni hned 30 krát

Američance Deborah Brown se jeden den pořád dokolečka zjevovala ta samá čtyři čísla. A tak se rozhodla, že s tím něco udělá.

Byl právě začátek února, když se Deborah vydala do obchodu a koupila si hned třicet tiketů do loterie Pick 4. Za každý zaplatila jeden dolar a prodavači řekla, že chce na všech zaškrtnout jedinou číselnou kombinaci, a to 1, 0, 3 a znovu 1.

Z vylosovaných čísel dostala málem infarkt

Večerního losování se Američanka ve středním věku skoro nemohla dočkat. Když to přišlo, jen oněměle sledovala, jak z osudí postupně padají její čísla.

Kdyby si s onou číselnou kombinací koupila jen jeden tiket, vyhrála by pouze 5 tisíc dolarů, zhruba 114 tisíc korun. Jejích třicet tiketů jí ale vydělalo v přepočtu 3,4 milionu korun!

„Tahle čtyři čísla jsem v jediném dni viděla hned několikrát. Můj šestý smysl mi říkal, že jsou určitě šťastná, když ale byly vylosovány, i tak jsem málem dostala infarkt,” uvedla podle prohlášení virginské loterie Deborah Brown.

Jak v tiskové zprávě dále stojí, výherkyně si nejprve koupila jen dvacet tiketů. Protože jí ale její vnitřní pocit říkal, že jsou tato čísla skutečně výjimečná, ještě deset sázenek si později dokoupila.

40 tiketů přineslo jinému hráči 4,6 milionu

Co si s penězi počne, žena ve středním věku zatím přesně neví. Uvažuje prý o renovaci svého domu.

Nákup více tiketů se stejnou číselnou kombinací není podle zástupců loterie Pick 4 neobvyklý. A už dokonce měli i další výherce, kteří získali pořádný balík.

V květnu 2018 si Warren Blackwell koupil dokonce čtyřicet tiketů s čísly 1, 9, 3 a 3. Vybral je podle roku narození své tchýně. Po slosování se stal bohatším o 200 tisíc dolarů, tedy 4,6 milionu korun.

Zdroj: USA Today, The New York Times

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články