06. dubna 2019

Při kontrole tiketu udělal chybu, málem přišel o výhru 157 milionů korun

Zjišťovat, jestli jste vyhráli, „postaru”, tedy pouze podle tažených čísel, může být zrádné. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Novozélanďan, který tak málem přišel o výhru 10,2 milionu dolarů, v přepočtu 156,5 milionu korun.

O výherci, který si přál zůstat v anonymitě, informovali zástupci Novozélandské loterie. Kontrolovat svůj tiket se rozhodl poté, co se ráno po probuzení podíval na Facebook. Tam zjistil, že kdosi v oblasti, kde bydlí, vyhrál v Powerballu miliony dolarů.

„Řekl jsem si, že jsem nevyhrál, a šel si vyčistit zuby.”

„Když jsem si ráno přečetl, že tu někdo trefil tolik peněz, hned jsem si vzpomněl, že jsem si také vsadil. Jak jsem četl status na Facebooku dál, zjistil jsem, že si výherce koupil tiket ve stejném obchodě jako já, což mě úplně dostalo,” řekl zástupcům loterie mladý výherce.

Muž tak šel hned najít svoji sázenku, probudil přítelkyni a donutil ji, aby mu nahlas předčítala tažená čísla. „Zíral jsem na tiket, ale nemohl jsem na něm najít žádné číslo, které vypadlo z osudí. Tak jsem si pomyslel, že je škoda, že jsem nevyhrál, a šel jsem si vyčistit zuby,” popsal svoji chybu čerstvý multimilionář.

Jak dále prozradil, nejdřív ho napadlo, že „bezcenný tiket” hodí do koše, nakonec si ho ale nechal. A při ranní kávě se rozhodl, že se na něj podívá znovu. „Poprvé jsem se na čísla díval jen zběžně, tak jsem se tentokrát rozhodl jít řádek po řádku. A zhruba v půlce tiketu jsem všechny vítězná čísla uviděl vyskládaná vedle sebe,” zavzpomínal muž na moment, kdy se z něj stal skutečně bohatý člověk.

Výhru oslavil toustem a pivem

Hned vzápětí se prý otočil na přítelkyni, která seděla vedle něj, a konstatoval, že je to opravdu on, kdo vyhrál. „Myslím, že tomu, co jsem jí říkal, nevěřila, ale abych byl upřímný, ani mně se tomu nechtělo uvěřit,” smál se výherce.

Hned potom zavolal svým rodičům a oba se za nimi vypravili. „Máma mi připravila mé oblíbené tousty a nechybělo ani vychlazené pivko. Myslím, že na tuhle snídani asi nikdy nezapomenu.”

O tom, co s výhrou udělá, zatím nemá ponětí. Podle svých slov si většinu peněz uloží do banky, než přijde na to, co by rád v budoucnu dělal. Jedno je ale jisté už teď - v jeho stávající práci ho prý nikdo neuvidí.

Zjednodušte si kontrolu tiketu s apkou Sazky

Kontrolovat si loterní tikety bez použití techniky se stejně jako tomuto Novozélanďanovi nemusí vyplatit - přehlédnout ta výherní v záplavě tolika čísel na tiketu je víc než jednoduché. Při zjišťování, jestli jste vyhráli, je mnohem jednodušší a spolehlivější zadávat vsazená čísla buď na stránkách Sazky, anebo přímo do mobilní aplikace, kde vám tenhle úkol zabere pár vteřin.

Vsazený tiket jen naskenujete foťákem svého telefonu, zmáčknete tlačítko „Zkontrolovat sázku” a během několika vteřin se dozvíte, jestli to tentokrát vyšlo. Aplikaci pro Android a iOS stáhnete na tomto odkazu.

Zdroj: News Now

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články