27. března 2019

Chcete už konečně vyhrát v loterii? Máme 5 tipů, jak na to

Zda-li padnou vaše vsazená čísla, nebo ne, je otázkou náhody. Pokud ale stejně jako my i přes nevlídné statistiky sázíte, existuje několik triků, jak si štěstěnu naklonit na svou stranu. V článku najdete hned pět tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit.

1. Nesázejte nízká čísla

Hráči loterií se dělí na dva tábory - jedni za sebe nechávají vybírat čísla počítač, ti druzí zase přísahají na svá šťastná čísla. Věříme, že ve svém okolí nejste jediným hráčem, a tak se svých známých zkuste zeptat, jak si svá vlastní čísla vybírají. A budete se divit: mnoho z nich vám totiž řekne, že jde o data narození jejich blízkých. Což je chyba.

Zatímco je totiž počet dnů v měsíci zastropován číslicí 31, třeba v osudí Sportky je hned 49 míčků a v Eurojackpotu ještě o jeden víc. Pokud tedy budete sázet jen na data narození, nedosáhnete na bezmála čtyřicet procent číslic, které jsou v osudí.

2. Nesázejte řady ani obrazce

Pokud jste se sázením teprve začali a svá šťastná čísla ještě nemáte, možná vám bude připadat jako dobrý nápad vsadit si číselné řady (např. 1, 2, 3, 4, 5 a 6 nebo jakoukoliv jinou řadu po sobě jdoucích čísel). Případně dostanete jiný „chytrý nápad” se zaškrtáváním čísel, které pak na tiketu vytvoří nějaký obrazec.

I taková postupka nebo kříž samozřejmě můžou být vylosovány, ale pokud se tak stane, můžete si být jistí, že se o výhru budete dělit. A to hodně. Lidí, kteří na každé slosování vsadí například 1, 2, 3, 4, 5 a 6, jsou minimálně desítky, spíš ale stovky. Pokud tedy nemáte svá šťastná čísla, nechte výběr radši na počítači.

3. Zkuste systémovou sázku

Tenhle trik se sice trochu prodraží, vaši šanci na výhru ale umí zvýšit až 500x. Při systémové sázce volíte mezi sedmi a patnácti vlastními čísly, a počítač pak za vás dopočítá všechny možné kombinace, které lze sestavit. Pokud budete maximalisté a zvolíte všech patnáct, při ceně dvacet korun za jeden sloupec vás systémová sázka vyjde hned na 10 010 korun.

Už z těchto počtů je jasné, že i na systémovou sázku je potřeba strategie. Uvažovat o ní začněte ve chvíli, kdy se jackpot nějaké hry šplhá pořádně vysoko. Pak přemluvte třeba kolegy v práci nebo kamarády a na systémový tiket se složte. Stejně jako skupina Finů, která takhle před nějakou dobou vyhrála 2,3 miliardy korun.
http://www.magazinloterie.cz/cz/clanek/128/zahadny-vyherce-eurojackpotu-se-konecne-prihlasil/

4. Buďte originální

V televizi sledujete slosování a potom, co jsou z osudí vytaženy všechny míčky, moderátor oznamuje, že někdo vyhrál desítky milionů. Proto hned druhý den běžíte do trafiky, vsadíte stejná čísla, jaká padla večer předtím, a doufáte, že se zadaří i vám.

My vám už teď ale můžeme říct, že se s největší pravděpodobností nezadaří. Stejná kombinace čísel, která už jednou vyhrála, padla za celou víc než šedesátiletou historii Sportky jenom jednou.

5. Nezapomínejte na doplňkovky

Přidávat k loteriím doplňkové hry je u jejich provozovatelů velmi populární. Důvod je nasnadě: zatímco třeba o miliardy z Eurojackpotu hrajete už při vsazení jednoho sloupku za šedesát korun, abyste si mohli zahrát doplňkovku, je potřeba vsadit plný tiket za čtyři stovky.

Zatímco ale pravděpodobnost, že v evropské loterii trefíte první pořadí, je jen jedna ku 95 milionům, jsou to právě doplňkovky, kde šance na výhru významně vzrůstá. Je tomu tak proto, že v současné době běžící hry Mega pátek a Český pátek jsou určené jen nám, zákazníkům z Česka.. A jistá je také skutečnost, že si po konkrétním slosování cenu někdo odnese.

Pořadatel Eurojackpotu, společnost Sazka sice nezveřejňuje, kolik lidí si každý týden koupí tiket, my ale odhadujeme, že to můžou být maximálně stovky tisíc. I proto je pravděpodobnost, že to budete právě vy, kdo vyhraje byt za 13 milionů nebo SUV Land Rover Discovery za dva miliony, jedna ku pár stovkám tisíc. A to už je o dost větší šance než jedna ku 95 milionů, nebo ne?

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články