22. března 2019

3 příběhy geniálních hráčů, kteří obrali kasína o miliony

Provozovatelé kasín vám budou jednohlasně tvrdit, že přelstít jejich systém je nemožné. Spousta hráčů, která nikdy nic pořádného nevyhrála anebo v kasínech naopak pořádně prohrála, jejich slovům jen nahrává. Pak se ale najde i dost těch, kterým se to povedlo.

Nechte se inspirovat třemi příběhy geniálních hráčů, kteří dokázali otočit výhodu kasína ve slabost a z heren si odnesli miliony.

Statistika nuda je

Profesor matematiky Edward Thorp byl jedním z moderní teorie pravděpodobnosti, kterou úspěšně využíval pro svůj finanční prospěch. Jak je popsáno v jeho knize Beat The Dealer, Thorp dokázal otočit výhodu kasína na svoji stranu a díky svým nadstandardním schopnostem počítat dokázal opakovaně vyhrávat v blackjacku. Byl dokonce tak dobrý, že si v průběhu šedesátých let odnesl z amerických kasín desítky tisíc dolarů. A byl to právě Edward Thorp, který tuhle dneska už nelegální metodu proslavil.

Mimořádné matematické nadání ale Edward Thorp nevyužíval jen ve Vegas. Své znalosti teorie pravděpodobnosti a statistiky aplikoval také na burzách, kde se zaměřoval na velké tržní výkyvy. Za průměrně dvacet let, kdy měl peníze uložené, dokázal díky své metodě zhodnotit investice o neuvěřitelných dvacet procent.

Španělská ruleta

Pokud jde o ruletu, je považována za hru, ve které snad nejvíc dominuje náhoda. Ruletu hrál rád i Španěl Gonzala Garcia-Pelayo a při svých častých návštěvách kasín si všiml, že v některých ruletách padají určitá čísla častěji.

Proto angažoval rodinnou armádu a její členové nějakou dobu sbírali data ze všech madridských kasín. Garcia-Pelayo je poté analyzoval a zjistil, že se skutečně nemýlil. Se svojí metodou pak vyrazil do kasín po celém světě, kde dokázal proměnit pětiprocentní výhodu provozovatelů na patnáctiprocentní hráčskou výhodu.

Že se to hazardním králům nelíbilo, je pochopitelné. Nelíbilo se jim to dokonce natolik, že Španěla zažalovali a chtěli, aby jim peníze vrátil. Soud se ale na případ díval zcela opačně. Garcia-Pelayovi vyhrané peníze nejen nechal, ale navíc vzkázal žalující straně, že je jejich chyba, když si rulety neopravila. Kasína tak aspoň španělskému hráči i jeho rodině zakázala vstup, což je s výhrami, které se odhadují na minimálně 1,5 milionu dolarů (34 milionů korun) už asi tolik netrápí.

Když neumíte do pěti počítat

Příběh Keitha Tafta ukazuje, že můžete zbohatnout, i když neumíte do pěti počítat. Tomuto Američanovi učaroval blackjack a už záhy začal studovat různé metody na počítání karet. Po nějaké době ale bohužel seznal, že jeho matematické schopnosti nejsou natolik dobré, aby mohl tento způsob využít v praxi. A tak si vytvořil počítač, který to za něj udělal.

Možná si říkáte, že na tom nic tak převratného není. V úvahu se ale musí vzít fakt, že Keith Taft svůj malinký počítač vytvořil už v 60. letech. Což byla doba, kdy kvůli své obří velikosti zaplnil jeden počítač i celou místnost. První verzi svého kalkulátoru si Taft připevňoval na tělo a ovládal ho prsty na nohou.

O dva roky později přišel se zdokonalenou verzí, kterou pojmenoval George a která toho uměla ještě mnohem víc. „Americký Jirka” dokázal nejen počítat karty, ale znal i výhodu kasína na jednotlivé hry a Taftovi dokonce zvládl poradit, jaký by měl být jeho příští tah.

Američanova metoda je samozřejmě dneska nelegální, v oněch 60. letech byl ale mikropočítač něco tak nepředstavitelného, že tehdy nikoho nenapadlo ho zakázat. Taft a jeho tým si pak přišli na 100 tisíc dolarů (asi 2,3 milionů korun), obecně se ale má za to, že byla částka ještě mnohem vyšší. I proto byl Keith Taft uveden v roce 2004 jako jeden z prvních do Blackjackové síně slávy.

Zdroje: Legitimate Casino, Edward Thorp, Gambling Sites, Best Online Colleges, Wikipedia. Autor fotografie: TheAndrasBarta, Pixabay

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 1 042 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 229 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články