20. března 2019

Tiket s obřím jackpotem zapomněl v obchodě. Díky poctivému nálezci vyhrál 6 miliard

Kdyby náhodný zákazník nenašel a nevrátil vsazené tikety, byl by Američan Mike Weirsky stále jen nezaměstnaný padesátník, se kterým se před pár měsíci rozvedla žena. Díky dobrému skutku je ale všechno jinak. Mike je nyní majitelem 273 milionů dolarů, to znamená 6,2 miliard korun.

Jak Mike Weirsky na tiskové konferenci řekl, že už mnoho let sází pravidelně a většinou si koupí hned několik tiketů naráz. Stejně tomu bylo i na konci února, kdy se pro pár sázenek zastavil v obchodě. Chybět mezi nimi nemohla ani sázenka her Mega Millions, kde se jackpot blížil třem stovkám milionů dolarů.

Koupené tikety nechal v obchodě

Mike se ovšem začal zabývat zvonícím telefonem. Hovor přijal a byl tak roztržitý, že tikety zapomněl na pultu. Krátce po Mikovi ale do obchodu přišel zákazník, který sázenky našel. Mohl si je klidně nechat a až by zjistil, že jsou výherní, o peníze se mohl sám přihlásit. On ale udělal přesný opak, když tikety vzal a vrátil je prodavači.

Až nějakou dobu potom, co nezaměstnaný padesátník dorazil domů, s hrůzou zjistil, že koupené sázenky nemůže najít. „Hledal jsem je asi tři hodiny a doma jsem dokonce všechno obrátil vzhůru nohama. Ten večer jsem nemohl usnout, protože jsem stále přemýšlel, kde by ty tikety mohly být,” popsal nepozorný hráč americkým novinářům.

Jen další věc, o kterou přišel?

„Druhý den ráno jsem se probudil a řekl jsem si, že jde zkrátka jen o další věc, o kterou jsem přišel, celé mi to ale pořád vrtalo hlavou,” dodal Američan.

Pár dní nato, když už se podíval úplně všude, Mika napadlo, že by se ještě mohl dojet zeptat do obchodu, kde tikety nakoupil. „Když jsem se ptal, připadal jsem si trochu jako blázen, ale k mému překvapení se ukázalo, že mé sázenky opravdu někdo vrátil,” usmíval se výherce.

Šťastné setkání s tikety Mika opět natolik rozhodilo, že z obchodu odešel, aniž by si je nechal ověřit. To ho napadlo až dva dny poté, kdy svá čísla zadal do internetového formuláře a zjistil, že se z něj stal korunový multimiliardář.

Poctivému nálezci se chce odměnit

Mike Weirsky by si teď rád koupil dodávku a také chce pořídit nové auto své matce. Té ještě připravuje modernizaci domu. A také by se rád odvděčil poctivému nálezci, který vrátil jeho tikety.

„Hledám člověka, který vrátil moje sázenky. Rád bych mu poděkoval, a to nejen slovy, ale také odměnou, která mu bezpochyby náleží. Kolik to bude, ale neprozradím, to bude jen mezi námi dvěma,” vzkázal na tiskové konferenci majitel 6 miliard korun.

Zdroje: USA Today, People

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články