15. března 2019

Vyhrál 2,3 miliardy a koupil si auta za 20 milionů. Přítelkyně dál jezdí v laciném Nissanu

Příběh Andyho Clarka zaplnil loni v prosinci média po celém světě. Získal totiž jednu z nejvyšších výher v britské historii - v loterii EuroMillions trefil 76 milionů liber (2,3 miliard korun). Teď se pochlubil, že se jeho sbírka krasavců na čtyřech kolech rozrostla o šest nových kousků v hodnotě skoro 20 milionů korun. I proto překvapí, že jeho přítelkyně, se kterou výhru přebíral, stále jezdí ve starém Nissanu.

V kolekci loterního miliardáře nechybí Porsche 911 Turbo za 3,6 milionů, McLaren za 3,8 milionů a dále ještě dvě Ferrari (z nichž za jedno zaplatil dokonce 5,5 milionů), Aston Martin, Mercedes a Range Rover.

Sobě koupil auta za 20 milionů, přítelkyni Nissan za pár tisíc

Za svá nová auta zaplatil bez pár drobných hned 20 milionů korun. Jeho partnerka Trisha Fairhurst ale dosud jezdí v Nissanu Quashqai. Ten jí Andy koupil krátce po výhře za 600 tisíc korun.

Abychom ale Andymu s levným autem pro přítelkyni, kterou poznal na internetové seznamce, nekřivdili. Na tiskové konferenci, které se zúčastnil krátce poté, co se o výhru přihlásil, prohlásil, že se postará hned o dvacet rodin příbuzných a kamarádů. Těm všem chce zaplatit hypotéku a rodinným příslušníkům navíc přidat nějaké to kapesné, aby se měli víc než dobře.

Moc k tomu ale nechybělo a Andy o svoji výhru přišel. Tiket si koupil na slosování už 2. listopadu, pak ho ale hodil do své pracovní dodávky a zapomněl na něj. Když v loterii EuroMillions padl jackpot 76 milionů liber (2,3 miliardy korun), všichni se začali shánět po výherci.

Výherce se hledal dlouhých 6 týdnů

Andymu trvalo zkontrolovat svůj tiket dlouhých šest týdnů. Za to, že to nakonec udělal, vděčí právě své přítelkyni Trishe. Ta ho tak dlouho upomínala, až sázenku konečně našel, donesl na terminál do obchodu a zjistil, že vyhrál právě on.

Se skutečností, že je novým majitelem takového balíku peněz, se pak podle svých slov vyrovnal celkem rychle. „Jako první jsem volal Trishe a bez jakéhokoliv úvodu jsem na ni vybafl, ať pro nás začne shánět nějakou pořádnou rezidenci. Prý si myslela, že jsem se zbláznil,” smál se před novináři rodák z britského Bostonu.

Andy teď odpočívá od své práce, kde se živí jako podnikatel ve stavitelství, a užívá si života. Trisha ale o tom, že by měla v zaměstnání skončit, nechce ani slyšet. I přesto, že je teď přítelkyní miliardáře, chodí každý den od rána pomáhat do kuchyně místní nemocnice a říká, že s tím nehodlá přestat ani v nejmenším.

Zdroje: Daily Star, The Sun. Autor fotografie: Auto Car

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články