10. března 2019

Charitativní loterii vyhrál Čech. Bude jezdit papežovým Lamborghini

Výhercem papežské loterie se stal Čech Vláďa N., který se už brzo bude prohánět v Lamborghini Huracán. Do hry ho nevěnoval nikdo jiný než sám papež František.

Jak uvádí server Omaze, kde se dobročinná loterie konala, výherce Vláďa N. pochází ze Skutče na Pardubicku. V aukci vyhrál na míru vyrobené Lamborghini Huracán, které automobilka nalakovala do bílo-zlatých barev vatikánské vlajky.

Papež auto podepsal a poslal do aukce

Protože ale František jezdí radši Papamobilem než sporťáky, auto nejdřív posvětil, pak kapotu vlastnoručně podepsal a nakonec ho poslal na dobročinnou akci. Ta se loni konala v prestižním domě Sotheby`s v Monaku a vítěz, kterým byla jistá španělská autopůjčovna, ho vydražil za 970 tisíc eur, v přepočtu necelých 25 milionů korun. Odhadovaná cena se přitom pohybovala mezi 7,7 a 11,5 miliony korun.

Že by měla za auto zaplatit víc, než je jeho skutečná cena, si ale asi uvědomila i španělská autopůjčovna a transakci s aukční síní nakonec nedokončila. I proto se „papežovo Lambo” dostalo do další charitativní loterie, které jste se mohli zúčastnit už od 10 dolarů (230 korun).

Kromě Lamborghini vyhrál Vláďa N. i all-inclusive balíček

Kolik za loterii o Lamborgini zaplatil Vláďa N., jisté není. Už teď je ale jasné, že kromě Haracánu, jehož cena startuje na 4,7 milionech eur, vyhrál muž z Pardubicka i all inclusive balíček.

Ten obsahuje letenku do Říma nejen pro něj, ale i pro jeho doprovod, ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu a také slavnostní předání klíčků. Tomu bude přítomen nejen František, ale také ředitel automobilky Lamborgini Stefano Domenicali.

5 milionů z loterie půjde na oběti války

O papežův sporťák byl na serveru Omaze poměrně zájem - lidé za tikety do loterie zaplatili v průběhu jediného měsíce celkem 200 tisíc eur (5,1 milionů korun). Ty poputují na oběti válkou zničených oblastí v Iráku. Konkrétně se z nich budou stavět nové domy, kostely i další budovy v křesťanských městech a vesnicích.

Lamborgini Haracán není první věcí, kterou by papež František věnoval do dobročinných aukcí a loterií. Už dříve se hrálo třeba o Harley Davidson Dyna Glyde nebo čtyřkolku Fiat Panda.

Zdroje: Omaze, NCR Online, News Book, News Max, Crux Now

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články