24. února 2019

Vyhráli jste v loterii? Zjistěte, co se bude dít, než si výhru vyzvednete

Vyhrát v loterii je splněným snem. Jestli si ale myslíte, že v momentě, kdy v televizi vylosují vaše vsazená čísla, vám výhra zamíří na účet, pletete se. Že budete muset absolvovat cestu do centrály loterijní společnosti, asi tušíte. Možná ale nevíte, že v Sazce mají i milionářskou místnost, kam se nikdo jiný než výherci nepodívá. Těchto 10 kroků budete muset absolvovat, než vám konečně přistanou miliony na účtě.

1. Vytočení infolinky Sazky

Až svá čísla uvidíte v přímém přenosu slosování anebo je najdete na internetu, jako první budete volat na kontaktní centrum Sazky. Většina výherců to podle ředitele komunikace Václava Friedmanna udělá v podstatě okamžitě - chtějí si ověřit, že skutečně vyhráli.

Pokud tomu tak je, domluvíte si návštěvu v budově společnosti Sazka. Tuto povinnost určuje zákon, jinde než ve své centrále nesmí Sazka výhry předávat.

2. Nezbytné promýšlení

Doba, kdy se výherci ozvou, závisí hlavně na částce, kterou sázející trefí. „Pokud je výhra do dvou milionů korun, ozvou se téměř okamžitě v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Ti, co vyhrávají vyšší částky od dvaceti milionů výš, si se zavoláním dávají víc na čas,” podotkl Václav Friedmann pro deník Blesk.

„Když jsme se loterijních multimilionářů ptali, proč tomu tak je, drtivá většina nám odpověděla, že se s výhrou potřebovala vyrovnat a smířit. A také si ujasnit, jak s tak vysokou částkou naloží.”

3. Cesta do Prahy

Následuje výlet do vysočanské centrály společnosti v předem domluvený den a čas. Na recepci se ohlásíte jako výherce, své jméno ale sdělovat nemusíte, aby byla zachována vaše anonymita. Jsou země, kde je povinností, aby byla identita výherce zveřejněna. Například Spojené státy, které jsou známé celou řadou případů vražd loterijních milionářů. U nás je naopak ze zákona povinnost identitu hráčů chránit.

O zachování soukromí se v Sazce skutečně dbá. Vaše jméno zná z celé společnosti maximálně dva lidé a všechny dokumenty jsou pečlivě střeženy v trezoru.

4. Příchod do milionářské místnosti

Na recepci si vás převezme zástupce společnosti, který má na starosti předávání výher a pozve si vás do milionářské místnosti. Do té se běžný člověk nedostane a je určena pouze těm, kdo díky hrám Sazky získají částky v řádu stovek tisíc až milionů.

5. Kontrola tiketu

Ověření výherního tiketu je první věc, do které se „předavač výher” pustí. Pro tyto účely je v milionářské místnosti připraven terminál, a vy byste si tak určitě neměli zapomenout vzít originál své sázenky.

6. Silné emoce

Podle ředitele komunikace Sazky mají loterijní milionáři celou řadu společných rysů. Když přicházejí do budovy, jsou v drtivé většině velmi nervózní. Ať už proto, že by je někdo mohl poznat, anebo se bojí, že ve skutečnosti nevyhráli.

Je to právě milionářská místnost, kde většina sázejících uvěří, že opravdu vyhráli. Nervozitu tak vystřídají emoce. „Někdo se začne radovat, někdo tu začne plakat štěstím, emoce to jsou ale vždycky pozitivní,” říká Václav Friedmann.

7. Plány do budoucnosti

Hned po smíchu nebo pláči přicházejí první plány na utrácení.. „Výherci často reagují dost podobně. Třeba si říkají: 'Vidíš, tak je to pravda, teď si můžeme koupit dům, opravit byt… Anebo pojedeme na cestu kolem světa,” dodává ředitel komunikace společnosti.

Podle Friedmanna pak jsou cestování a nové auto nejčastějšími sny, které si lidé díky výhře plní.

8. Podpis smlouvy

Nedílnou součástí procesu, který vás dělí od výhry, je podpis smlouvy mezi vámi a Sazkou. Její podstatnou součástí je informace, kam si vyhrané stovky milionů chcete nechat poslat. Pár stovek tisíc se totiž na běžném účtě ztratí, pokud jste ale trefili desítky nebo stovky milionů, úvaha, kam své peníze uložíte, je už o dost složitější.

Ještě před cestou do Prahy byste se tak měli zamyslet, jestli chcete šokovat svého bankéře pořádně tučnou sumou, anebo svoji výhru radši rozdělíte na víc účtů.

9. Předání hotovosti

Z centrály loterijní společnosti rozhodně nemusíte odcházet s prázdnou. Jestli jste vyhráli stovky milionů, budou to stále drobné, které si odnesete. Pokud si to ale budete přát, může vám Sazka připravit úhledný balíček bankovek v hodnotě 270 tisíc - víc neumožňuje zákon. Jako kapesné na pořádnou oslavu by to ale podle všeho mělo stačit.

10. Převod peněz na účet

Po předání hotovosti a oslavě vaší výhry se můžete doma v klidu posadit na gauč a v klidu si počkat, až vám na účet doputují vaše peníze. A také se těšit, jak si od toho momentu začnete užívat milionářského života.

Zdroj: Blesk, Sazka

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články