23. února 2019

Popelář vyhrál a rozfofroval skoro 300 milionů. Neuvěříte, čím se dneska živí

Bývalý popelář Michael Carroll je jedením z nejznámějších loterijních průšvihářů. Na začátku milénia vyhrál závratných 9,7 milionů liber (286,7 milionů korun). Po ani ne deseti letech musel zkonstatovat, že mu z výhry zbyly tak maximálně oči pro pláč. Dneska nemá ani dům, ani auto, podle svých slov je ale mnohem šťastnější než kdy předtím. A to i přesto, že pracuje na směny a vydělává si jen drobné.

O Angličanovi Michaelovi Carrollovi jsme už na Magazínu Loterie párkrát psali, jeho příběh je totiž bizarní od samého začátku. Vše začalo v roce 2002, kdy bylo Michaelovi pouhých devatenáct. Toho času pracoval jako popelář a na noze měl sledovací náramek, protože byl předtím chycen, jak opilý nejen řídil, ale ještě se choval nepřístojně.

Postelí mu prošlo 4 000 žen

Do jeho pobytu za mřížemi tehdy nechybělo moc, on ale všechny překvapil. Vsadil si totiž v loterii a trefil jackpot téměř 10 milionů liber. To, že se stal opravdu nechutně bohatý, si uvědomil velmi záhy a začal se podle toho taky chovat.

Nejdřív přišlo drahé sídlo a luxusní auto. Následovaly večírky, při kterých prý utratil až 300 tisíc korun denně. Bývalý loterijní milionář také tvrdí, že se mu v posteli vystřídalo přes čtyři tisíce žen. V Británii byl tehdy známý ještě jedním kouskem. Jeho oblíbenou zábavou bylo nasednout do jednoho ze svých luxusních aut, vykoupit půlku McDonaldu, a pak na lidi po cestě okýnkem vyhazovat Big Macy a kuřecí nugety.

Když všechno utratil, vrátil se k popelářství

V roce 2010 se ale oslík přestal otřásat, a když se Michael jednoho rána v kocovině probudil, zjistil, že mu toho na účtě už moc nezbývá. A tak se znovu přihlásil o místo popeláře tam, kde před lety pracoval.

„Deset milionů liber zmizelo jako pára nad hrncem a teď dokonce nemám ani vlastní dům nebo auto,” řekl Michael před nedávnem britskému deníku Sun. „I přesto všechno jsem ale nezahořkl.”

Protože ho v Anglii pořád poznávali na ulici, rozhodl se odstěhovat do Skotska. A našel si tu také práci - coby dělník je zaměstnán ve firmě, která se zabývá prodejem paliva. „Vstávám v šest, a pak celý den nosím padesátikilové pytle s uhlím. Jiné dny zase sekám polena na otop,” popsal své každodenní povinnosti bývalý milionář.

„Rozfofrovat výhru pro mě bylo požehnáním.”

Dnes pětatřicetiletý Carroll vstává každý den v šest ráno a z práce domů jde po dvanácti hodinách. I tak ale trvá na tom, že si rozhodně nestěžuje. A jedním dechem dodává, že rozfofrovat celou výhru pro něj bylo požehnáním.

„Život není jen o penězích. Asi to zní úplně šíleně, ale nikdy jsem nebyl spokojenější než teď,” přiznal britským novinářům Carroll. „Rozházet celou výhru byla ta nejlepší věc, která se mi kdy stala,” dodal muž, který také prozradil, že díky manuální práci už stačil zhubnout o víc než třicet kilo.

I přesto, že je nyní spokojený, si tiket do loterie občas podá. Zároveň si je ale jistý, že i kdyby znovu vyhrál, do práce už by rozhodně chodit nepřestal. „Práce je způsob, jak se udržet dál od průšvihů. Pokud zítra vyhraji, další den opět vstanu v šest a půjdu na celý den sekat dřevo,” dodal na závěr Michael Carroll.

Zdroj: Sun, Daily Star

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články