21. února 2019

Před lety vyhrála skoro 800 milionů. Teď říká, že jí loterie zruinovala život

Psal se rok 2013 a Margaret Loughrey ze Severního Irska poprvé plnila rubriky nejen místních, ale i světových novin. Tehdy v loterii Euromillions vyhrála 27 milionů liber, tedy asi 796 milionů korun. Dnes říká, že by dala všechno za to, aby se den, kdy si vsadila svá šťastná čísla, nikdy nestal.

Žena z městečka Strabane, která stovky milionů vyhrála ani ne před šesti lety, byla v době, kdy se jí povedla životní trefa, nezaměstnaná. Tiket si koupila po cestě z úřadu práce, kde si byla vyzvednout měsíční podporu zhruba 8 600 korun.

Teď přiznala médiím, že jí zbývá “jen” pět milionů liber, v přepočtu 147 milionů. O zbytek ji prý opakovaně okradli zloději a podvodníci. I proto Margaret říká, že jí loterie přinesla jen neštěstí a spoustu smutku.

„Ten rádoby šťastný život loterijní multimilionářky zažívám už skoro šest let,” prozradila deníku The Irish News výherkyně. „Nevěřím v Boha, ale pokud někde existuje peklo, tak už se v něm nějakou dobu smažím. Když to vyjádřím váhou - od výhry se mi podařilo zhubnout o víc než třicet kilo.”

Je to jen pár týdnů, co byla Margaret Loughrey pravomocně odsouzena k zaplacení ve výši 884 tisíc korun. Odškodné ve sporu vyhrál její bývalý zaměstnanec Paddy Breslin, kterého neprávem vyhodila a ještě předtím šikanovala kvůli jeho vyznání a sexuální orientaci.

A kam se její výhra poděla? Velkou část z ní prý dala na charitu, něco rozdala potřebným, koupila si historický mlýn a o zbytek ji okradli. Margaret tím nejspíš myslí špatné investice, které s vyhranými penězi udělala.

„Výhry v loterii opravdu lituji. Předtím jsem byla šťastný člověk, ale to, co se od té doby děje, mi naprosto zruinovalo život,” řekla The Irish News Margaret Loughrey.

Zdroje: The Irish News, Extra, Belfast Telegraph. Autor fotografie: The Strabane Chronicle

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články