20. února 2019

Bál se, že by ho příbuzní oškubali. A tak si pro výhru přišel v masce z filmu Vřískot

Jamajský výherce loterie, který byl představen pouze jako A. Cambell, je asi velkým filmovým fanouškem. Výhru skoro 27 milionů si vyzvedl v kostýmu z filmu Vřískot (Scream), a to včetně notoricky známé masky na obličej.

Výherce 158 milionů jamajských dolarů (asi 26,9 milionů korun) si pro peníze dorazil v bílé kápi, černých rukavicích a typické masce na tváři.

Výhru přebíral v únoru, od momentu, kdy byla jeho vsazená čísla vylosována, ale uběhly skoro dva měsíce, přesně 54 dní.

Před zrcadlem si musel opakovat, že vyhrál

A. Campbell vyhrál už v listopadu. Jak popsal místnímu deníku Jamaica Star, nejprve přišel obří šok. „Pořád dokolečka jsem kontroloval tiket a stále tomu nemohl uvěřit. Pak jsem šel do koupelny a před zrcadlem jsem si musel několikrát zopakovat, že jsem právě vyhrál miliony,” popsal výherce své první pocity.

Jak ale dodává, velký šok záhy vystřídala panika. To když začal přemýšlet, co si s tolika penězi počne. I proto se o výhru přihlásil až v únoru.

Výhra půjde na nový dům i podnikání

„Musel jsem hodně přemýšlet a měl jsem z toho asi týdenní permanentní bolest břicha. Hned po výhře jsem taky měl třídenní migrénu. Myslím, že proto, jak moc jsem přemýšlel,” řekl A. Cambell.

Když se při přebírání peněz nechal vyfotografovat s obřím šekem a ikonickou maskou na hlavě, byl Jamajčan už trochu klidnější. Asi i proto, že si stihl rozmyslet, jak s výhrou naloží.

Jisté je, že si za její část pořídí nový dům. „Zbytek bych rád investoval do podnikání. Mám malý byznys, tak se mi každý dolar bude hodit,” konstatoval pro deník Jamaica Star A. Campbell.

Na Jamajce Vřískot, v Číně pandy

Vyzvedávat si výhry v maskách je tam, kde je to povoleno, poměrně populární. Jiná Jamajčanka si minulý rok přebírala šek s maskou smajlíka, v Číně jsou zase oblíbené kostýmy mimin, pand nebo robotů.

Identitu naopak musí prozradit ve většině států USA, výherci ale také často špatně dopadnou, když je kvůli penězům někdo okrade, neřkuli zavraždí. I proto se loni jistá žena z New Hampshire soudila o možnost nezveřejnit svoji tvář a jméno. Soud jí tehdy vyhověl.

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články