16. února 2019

Panda nebo kůň. 6 nejdivnějších kostýmů, ve kterých si výherci přebírali miliony

Mickey Mouse, smajlík, ale třeba i panda nebo hlavní hrdina filmu Vřískot. Aby nemuseli prozradit svoji identitu, jsou výherci loterií často velmi kreativní, co se kostýmů týče. Podívejte se na šest kuriozních převleků, které se objevily při přebírání loterijních výher.

Čeští výherci mají velkou výhodu. Povinností loterijních společností je, aby chránily jejich soukromí. Jiná situace je ale ve zbytku světa. Například ve Spojených státech se lidé s obřími šeky nad hlavou musí fotit jako důkaz, že si loterie nenechala peníze pro sebe. Jsou ale také země, kde si sice novopečení milionáři musí pro své peníze přijít osobně, zato se ale mohou maskovat. Jaké postavy nebo zvířata už si miliony přebrala? Podívejte se na galerii.

Miliardový panda

Jistý Číňan prý sázel pravidelně zhruba deset let, trefa do černého se mu ale stále nedařila. V roce 2011 to konečně vyšlo, když uhodl čísla k jackpotu 565 milionů jüanů, asi 1,9 miliardy korun.

Způsob, jakým vybíral svá šťastná čísla, je také originální. Vstal v šest, snídal v sedm a za tiket do loterie platil devět jüanů. A tak na sázence zaškrtl právě tato tři čísla. Nakonec se ukázalo, že se z něj díky precizní ranní rutině stal miliardář. Aby ho ostatní spoluobčané o výhru nepřipravili, přišel si pro ni s obří maskou pandy na hlavě.

Splněné Disneyho sny

Dva roky po pandovi si pro obří výhru dorazil hlavní hrdina příběhů Waltea Disneyho, Mickey Mouse. Čínská loterie mu nadělila 497 jüanů, v přepočtu 1,7 miliardy korun.

Kromě masky na hlavě použil tenhle myšák i deformátor hlasu a věnoval také 20 milionů jüanů (67 milionů korun) na charitu.

Důvod k milionům úsměvům

Přebírat výhry v maskách se smí i na Jamajce. Možnosti loni využila žena, která vyhrála 180 milionů jamajských dolarů (přes 30 milionů korun), když si před cestou do centrály loterie nasadila úsměv žlutého smajlíka.

Robotický manžel

Pro 576 milionů korun si v roce 2015 přišel robot Baymax z animáku Velká šestka. Jak prozradil při přebírání výhry, s nápadem, aby se převlékl, přišla jeho manželka. A jak to tak bývá, když hlavu ovládá krk, nedošlo prý jen na doporučení, manželka mu totiž přestrojení přímo nakázala.

Bála se, že by k nim nenechaví sousedé a příbuzní chodili s nataženou rukou tak dlouho, až by jim nic nezbylo.

Kůň s miliardou v kapse

I další bizarní kostým pochází z Číny. S maskou koně a kloboukem na hlavně si pro výhru v roce 2015 přišel jistý muž. Zástupce loterie požádal, aby mu dali nějaké pytlíky na boty. Dostal je darem a bál se, že by mohly prozradit jeho identitu.

Když se poté potkal s novináři, kteří ho fotili už při příchodu, požádal je, aby na fotkách jeho boty rozmazaly. Povedlo se a kůň si dnes jistě spokojeně užívá svých 995 milionů.

Vítězné zavřískání

Je to jen pár dnů, co si na skutečně šťavnatou výhru sáhl i Jamajčan, který se představil jako A. Cambell. O své soukromí se ale také evidentně bál, a tak si 3,6 miliard vyzvedl v kostýmu z hororu Vřískot. Zajímavostí je také skutečnost, že ve Vřískotu hrála hrála hlavní roli Neve Campbellová.

Zdroje Lottery Critic, Sky News, Global News

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články