14. února 2019

Stírací los koupila kradenou kartou, když si šla pro výhru, zatkla ji policie

Radost ze statisícové výhry netrvala jisté Kanaďance příliš dlouho. Místo toho, aby si svého štěstí užívala, čelí obvinění z krádeže platební karty, kterou zaplatila za stírací los s výhrou 50 000 dolarů, v přepočtu 857 tisíc korun.

Že se na karmu zapomínat nevyplácí, ukazuje příklad ženy z kanadského ostrova Newfoundland. Příběh začal na konci ledna, kdy do sídla tamní policie přišel muž nahlásit krádež. Při ní se mu mimo jiné ztratila peněženka včetně platebních karet. Hned jak ztrátu zjistil, volal do své banky, aby karty zablokoval. A při tom zjistil, že už byly plastikové peníze použity k nákupu v několika obchodech.

Našli ji podle kamerových záznamů

Podle policisty Jamese Cadigana netrvalo dlouho, než muži zákona zjistili, v jakých obchodech byla karta použita. Objevili jich hned několik, a to včetně trafiky, kde byl zakoupen i stírací los. Po kontrole kamerových záznamů pak policisté odhalili také viníka, třiatřicetiletou ženu.

Když našli policisté na záznamu nenechavou ženu, zaměřili se na sériové číslo losu. To pak předložili emitentovi, společnosti Atlantic Lottery a zjistili, že si žena už brzy setře 50 tisíc dolarů.

Zloději losy kupují, ale obvykle nevyhrávají

„Že si zloději z kradených peněz nebo karet kupují tikety do loterie nebo stírací losy, je celkem časté. Ještě se nám ale nestalo, že by si někdo koupil los a vyhrál na něj tak vysokou sumu,” řekl James Cadigan.

Cadigan prozradil, že v ten moment jim bylo jasné, že se zlodějka už brzy pro svoji výhru zastaví v centrále loterijní společnosti. Když se tak stalo, místo obřího šeku tam na ni čekala želízka a obvinění z krádeže a podvodu.

Výhru nedostane ani zlodějka, ani majitel karty

Žena je nyní ve vězení a o svém výhře si může nechat tak leda zdát. Mluvčí loterijní společnosti Natalieu Belliveau potvrdila, že tato výhra vyplacena rozhodně nebude. Neumožňují to tamní pravidla.

„Celková částka ve výši 50 000 dolarů zamíří do fondu neuplatněných výher. Následně bude použita pro budoucí hráče,” prozradila Nataieu Belliveu.

Zdroje: RT, Vancouver Sun

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články