10. února 2019

Neworský kamioňák vyhrál rekordních 6,8 miliard. Hned práskl šéfovi na stůl s výpovědí

I když byl nemocný, vstal to ráno z postele a vydal se do práce. Nechtěl přijít o výplatu, protože mu toho na účtě moc nezbývalo. Po cestě se brooklynský řidič kamionu zastavil na pumpě, aby si koupil tiket do Powerballu. A dobře udělal. Jako jediný trefil jackpot ve výši 298,3 milionů dolarů, v přepočtu neuvěřitelných 6,79 miliard korun.

Dave Johnson, který pochází z Jamajky, řekl televizi NBC, že se už několik dní cítil pod psa. Protože byl ale ve finanční tísni, nemoc přecházel a dál usedal za volant svého kamionu. Stejně tak jako onen den.

Přecházení nemoci se někdy vyplácí

„Bylo mi fakt špatně, i tak jsem se ale nakonec vyhrabal z postele a vydal se do práce,” prozradil Johnson tamním novinářům. „Po cestě jsem se stejně jako každé ráno zastavil na pumpě naproti práci, abych dočerpal nádrž.”

Když kamioňák Dave zaplatil za palivo, v kapse mu zbylo ještě pět dolarů. A protože se jackpot tamní nejpopulárnější loterie Powerball šplhal do závratných výšin, rozhodl se, že si za poslední peníze koupí tiket.

O své výhře několik dní nevěděl

Když se Johnson ten den vrátil z práce, bylo mu tak špatně, že okamžitě ulehl do postele. Proto v televizi minul záznam slosování a o své výhře se nedozvěděl ani následující den. Kvůli nemoci se tentokrát rozhodl zůstat doma. O tom, že někdo vyhrál skoro 300 milionů dolarů, tak neměl tušení až do chvíle, kdy mu zavolal jeden z kolegů.

„Řekl mi, jak vysoká výhra padla a dodal, že si tiket někdo koupil na té „naší pumpě”, kterou máme před prací,” popsal Dave Johnson. V tu chvíli si ale prý stále říkal, že to určitě není on, kdo vyhrál.

Když se řidič za pár dní uzdravil, stejně jako každé ráno zamířil na pumpu. Kromě nákupu paliva si ale tentokrát nechal zkontrolovat svoji sázenku. „Když mi prodavač řekl, že jsem to já, kdo vyhrál, začal jsem v obchodě skákat nahoru a dolů jako šílenec,” smál se před novináři Johnson.

V práci skončil na minutu

Skákání ale netrvalo dlouho - při něm mu došlo, že musí urychleně udělat jednu věc. Okamžitě proto došel do společnosti, pro kterou pracoval, našel šéfa a řekl mu, že na minutu končí. Hned potom sedl do svého auta, pustil si pořádně nahlas muziku a jel o svém miliardovém štěstí říct rodině.

„Teď jsem skutečně bohatý! A víte, co je na tom to nejlepší? Až do konce života nemusím hnout prstem,” popsal své pocity Dave Johnson. Na závěr prozradil, že by svoji výhru chtěl investovat a také si splnit svůj dlouholetý sen. Už brzy mu tak bude říkat pane červené Porsche, po kterém touží od dětství.

Zdroje: NBC, CBS New York

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 255 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 42 100 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 10 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články