08. února 2019

Klikař roku? Muž čekal ve frontě na výhru desítek tisíc, mezitím trefil jackpot 2,7 milionů

Dost těžko uvěřitelná náhoda se před pár týdny stala Samovi Hawleymu z Portlandu v americkém Oregonu. Zrovna, když čekal ve výplatním centru loterie ve městě Wilsonville, aby si vyzvedl předchozí výhru ve výši 1 750 dolarů (bezmála 40 tisíc korun), z dlouhé chvíle si vsadil ještě na jinou hru. A ta mu mezitím nadělila přes 118 tisíc dolarů, v přepočtu 2,7 milionů korun.

Pan Hawley si na sobě cení své dochvilnosti, a protože toho podle svých slov v noci zároveň moc nenaspí, do výplatní kanceláře loterie dorazil spolu se svým pejskem už hodinu před otevírací dobou. Když zaparkoval auto, chvíli jen tak seděl a rozhlížel se po okolí.

Z dlouhé chvíle si vsadil druhý tiket

Brzo ho to ale přestalo bavit, a tak se rozhodl, že skočí do nedalekého obchodu, kde si vsadí tamního rychlíka s názvem Special Keno 8-Spot. Na tiketu zaškrtl svých osm šťastných čísel a u pokladny ho pak zaplatil.

„Tahle čísla mám už roky a byly to právě ony, které mi přinesly první výhru 1 750 dolarů,” prozradil Sam Hawley v tiskové zprávě oregonské loterie.

Šťastná čísla přinesla Samovi 2,7 milionů

Jak už bylo uvedeno, Special Keno 8-Spot je rychlík, který se losuje každých pár minut. Muž ve středním věku tak už záhy mohl zkontrolovat svoji sázenku. A tentokrát bylo jasné, že mu jeho šťastná čísla nadělila balík.

Když za chvíli otevřela výplatní kancelář, Sam Hawley nepředložil úředníkovi jen tiket s výhrou necelých dva tisíce dolarů, ale i ten druhý, který si před chvílí vsadil. Protože uhodl všech sedm vsazených čísel i to poslední dodatkové, získal dohromady 118 759 tisíc dolarů, tedy oněch 2,7 milionů korun.

Rychlé loterie se hrají i v Česku

Rychlíky se nehrají jenom ve Spojených státech, stávají se ale čím dál oblíbenější i u nás. Sazka má v nabídce hned několik rychlých loterií. Jednou ze žhavých novinek jsou Kameny. Vsadit si je můžete pouze na prodejnách s terminálem, zato se losují každých pět minut. Přes internet si ale můžete vsadit dvě další rychlé hry. Keno se losuje každých pět minut a Rychlé kačky dokonce každou minutu.

Na terminálu Synotu si lze podat tiket na Synot Keno, které se losuje každé čtyři minuty. O minutu delší je pauza mezi jednotlivými slosováními další novinky ze stáje Tipsportu. Ta se jmenuje Lucky 6 a zahrát si ji můžete na vybraných provozovnách, jejichž seznam najdete na tomto odkazu.

Zdroje: Fox News, KATU, MSN. Autor fotografie: Oregon State Lottery

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 895 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 112 600 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 12 300 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články