04. února 2019

Spolubydlícího okradl o los s milionovou výhrou. Místo snového života ho čeká kriminál

Co se týče výhry velkých peněz, jsou Češi velmi tajnůstkářští a o své trefě často neříkají ani svým nejbližším. Českým příkladem se bohužel neřídil jistý Američan, který pod fólií na losu objevil stovky milionů korun. O svoji radost se podělil se spolubydlícím. O výhru pak málem přišel, když se mu tiket záhadně ztratil. Všechno ale nakonec dobře dopadlo - místo pořádného balíku si loupeživý spolubydlící odnesl želízka na rukou.

Celý příběh začal dost podobně jako spousta dalších z žánru „loterijní milionáři”. Muž z Kalifornie si za 30 dolarů (asi 680 korun) koupil los a doufal, že to tentokrát konečně vyjde. Jeho přání se mu za chvíli splnilo, pod fólií našel částku 10 tisíc dolarů (v přepočtu 228 tisíc korun).

Výhru mu potvrdil prodavač z obchodu

Protože do té doby nic velkého nevyhrál, vůbec tomu nemohl uvěřit. A tak se rozhodl vrátit zpátky do obchodu a nechat si stírací los zkontrolovat ještě prodavačem. K jeho velké radosti mu muž za přepážkou stovky tisíc, které mu už brzy doputují na účet, potvrdil.

Výherce se proto rozhodl nakoupit pár piv a vrátil se domů ke svým dvěma spolubydlícím, se kterými své štěstí oslavoval. Pak si los strčil do náprsní kapsy a oblečený si šel lehnout, aby se vyspal na cestu do loterijní společnosti.

Ráno si zkontroloval, že má svůj výherní tiket v kapse, a vydal se na cestu. Když dorazil do pobočky v Sacramentu, úředníci nejprve los pořádně zkontrolovali. A oznámili mu, že los, který jim přinesl, bohužel výherní není. Někým byl jen upraven, aby tak vypadal.

Místo smutku vyrazil na policii

Výherce prý nezaváhal a zamířil rovnou na policii, kde nahlásil krádež stíracího losu. Z ní obvinil jednoho ze svých spolubydlících, který mu prý tiket sebral, když spal. Už zakrátko se ukázalo, že se nespletl.

Stejný den jako právoplatný výherce zamířil do centrály loterie i jeho spolubydlící. Po jeho příjezdu opět proběhla kontrola tiketu, která ale pod dosud nesetřenou fólií objevila další nuly. Muž tak až na místě zjistil, že neukradl tiket s výhrou 10 tisíc, ale hned 10 milionů dolarů.

Úředníci výherci poblahopřáli, peníze mu ale nemohli hned vyplatit. Pokud výhra přesáhne 600 dolarů, probíhá standardní ověřovací proces. Domnělého výherce tak poslali domů, že se mu ozvou. Už záhy ale našli spojitost mezi výherním tiketem a oznámením o ukradeném losu na policii. Následná kontrola kamer v obchodě, kde byl skutečný výherní los zakoupen, pak ukázala, že si pro výhru rozhodně nepřišel ten, kdo tiket koupil.

Kamera v obchodě odhalila loupežníka

„Kamerové záznamy potvrdily, že si los koupil muž, který pak policii nahlásil jeho krádež,” řekl poručík Chris Polen z policejní stanice ve městě Vacaville. „Jeho spolubydlící se poté pokusil los vyměnit za jiný, který upravil, aby vypadal jako výherní.”

Zarážející je také fakt, že spolubydlící nebyl ani dostatečně chytrý na to, aby si šel tiket koupit do jiného obchodu a zamířil do toho samého jako skutečný výherce. Policisté tak na záznamu objevili i tento nákup.

Výherce se 3 týdny tvářil, jako by nic

Oba muži pak ještě pod společnou střechou žili víc než tři týdny s tím, že výherce komunikoval s policií, doma se ale tvářil, jako by se nic nedělo. „Vůbec nevím, jak to dokázal,” zamyslel se poručík Polen. „Tuším ale, že pokud víte, že na konci na vás čeká 228 milionů, předstírat, že se nic neděje, nějakou dobu dokážete.”

Klec pak spadla, když zástupci loterie zavolali spolubydlícímu, že je jeho výhra připravena. Místo peněz ale v centrále společnosti čekali policisté, kteří ho spoutaného odvezli přímo do okresní věznice v Sacramentu. Tady teď s obviněním za veleloupež čeká na soud.

Zdroje: CNBC, BBC, Insider. Autor fotografie: Policejní stanice Vacaville

Top 3 jackpoty v Česku

  • 1 1 760 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 2 75 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+
  • 3 11 000 000 Kč
    Vsaďte si Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Nejčtenější články